Kategoria: Różne

Fabia R5 zamiast Megane Maxi

fot. mohe-rallyesport.de

Oczekiwana premiera Renault Megane Maxi Carstena Mohe w Rajdowych Mistrzostwach Niemiec znowu zostaje przesunięta. Kierowca nie wziął udziału w pierwszej rundzie czempionatu – ADAC Saarland-Pfalz Rallye – ze względu na awarię skrzyni biegów, bezpośrednio przed rajdem. Zapowiedział jednak start za kierownicą Maxi w drugiej rundzie – ADAC Rallye „Rund um die Sulinger Bärenklaue” Sulingen. To założenie, jak poinformował na łamach rally-magazin, również nie zostanie w pełni zrealizowane. Tym razem problemem jest dostawa odpowiednich części do Renault, które nie będą gotowe na czas.

Carsten Mohe, dla redakcji rally-magazine:

Starty starym samochodem to wielkie wyzwanie. Nie można po prostu wykorzystać istniejących części. Wiem tylko o dwóch producentach, którzy mogą wytworzyć potrzebne nam elementy. Mogliśmy wykorzystać części z drugiej ręki, ale byłoby to zbyt ryzykowne. Nasza filozofia zawsze brzmi: kiedy coś robisz, musisz to zrobić dobrze.

Aktualny mistrz Niemiec w klasie 2WD zapowiedział jednak, iż zamiast Megane Maxi, w najbliższej rundzie krajowego czempionatu zasiądzie za kierownicą Škody Fabii R5. Będzie to pierwszy asfaltowy rajd zawodnika na pokładzie auta tej klasy, ale równocześnie jednorazowy występ, gdyż już w trzeciej rundzie mistrzostw – Sachsen-Rallye – Mohe planuje w końcu wystartować Megane Maxi.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry