Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Czy Evans i Suninen powtórzą sukces z Portugalii?

fot. facebook/M-Sport

Dwaj kierowcy zespołu M-Sport Ford – Elfyn Evans i Teemu Suninen – uplasowali się podczas Rajdu Portugalii, ostatniej rundy WRC, kolejno na drugim i trzecim miejscu. To rozbudziło nieco apetyty na kolejny sukces w zbliżającym się Rajdzie Sardynii. Szef teamu oraz wspomniani zawodnicy odnieśli się do tego, w rozmowie z oficjalnym portalem mistrzostw świata.

Malcolm Wilson, szef zespołu:

Udowodnili w Portugalii, że są gotowi i zdolni do rywalizacji o najlepsze wyniki. Obaj mogą zdobyć kolejne podium, a ich ostatnie występy zapewniły zespołowi duży impuls.

Elfyn Evans:

Po naszym dobrym wyniku w Portugalii bardzo zależy nam na utrzymaniu tempa na Sardynii. Zakończyliśmy dwa dni testów i będziemy mieć dość dobrą pozycję na drodze w piątek, co będziemy musieli jak najlepiej wykorzystać. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, nie widzę powodu, dla którego nie moglibyśmy włączyć się walkę o kolejny dobry wynik.

Teemu Suninen:

Koncentrując się na rywalach, moja prędkość się nie poprawi. Skoncentruję się wyłącznie na prowadzeniu samochodu i na poprawie z odcinka na odcinek – wtedy zobaczymy, gdzie będziemy na koniec rajdu. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy jednodniowy test, który okazał się bardzo przydatny. Droga była dość powolna, ale to było dla mnie dobre, ponieważ na tych wolniejszych trasach muszę się skupić na poprawie jazdy. Tam, gdzie jest wolno i wąsko musisz zdobywać przewagę na każdym centymetrze drogi.

Rajd Sardynii już w ten weekend.
Do Góry