Kategoria: ERC

ERC Junior U27 z nowym zawodnikiem

fot. FIAERC

Zeszłoroczny zwycięzca mistrzostw Finlandii w klasie SM3, Miika Hokkanen, będzie w tym sezonie rywalizował w europejskim czempionacie w kategorii Junior U27. Zawodnik wystartuje w zespole Oktan Sport i poprowadzi Peugeota 208 R2. Załogę uzupełni Jukka Pasenius.

Miika Hokkanen:

ERC Junior to dla mnie najlepszy kolejny krok. Jest idealny ze względu na wielość różnorodnych imprez. Oczywiście, jest to dla nas duże pole do nauki, a każdy rajd będzie nowy, podobnie jak samochód i zespół. Mam nadzieję, że szybko się uczymy, ponieważ pomimo tego, że byliśmy bardzo dobrzy w mistrzostwach Finlandii, mamy teraz kolejny krok do zrobienia.

Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w tym cyklu. Trenowałem trochę karting i wszystko szło bardzo dobrze, ale rajdy to wielka rzecz w Finlandii. Rozpocząłem starty w rajdach, gdy miałem 15 lat i naprawdę kocham ten sport. Wcześniej grałem w piłkę nożną i hokej na lodzie, ale po tym, jak odkryłem rajdy, to one są moją pasją.

Kierowca będzie brał także udział w sesjach szkoleniowych ERC Junior Experience.

Jean-Baptiste Ley, koordynator FIA ERC:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Miika wybrał ERC Junior U27, aby podnieść poziom rywalizacji z krajowego na międzynarodowy. Oprócz możliwości zdobycia wiedzy w wysoce konkurencyjnym środowisku, Miika będzie mógł wiele nauczyć się w ramach programu ERC Junior Experience, który jest nieocenionym źródłem informacji dla młodych kierowców.

Hokkanen ma 21 lat i urodził się w Lahti. Obecnie mieszka w Jyväskylä, gdzie także studiuje.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry