Kategoria: RO, KJS, Tarmac Masters

Ekonomiczny RT: Przyszedł czas na rajdowanie!

Po okresie przygotowań, w końcu, Ekonomiczny Rally Team może skupić się na startach. Studencki zespół weźmie w przeciągu miesiąca udział już w drugiej imprezie na terenie Dolnego Śląska. Tym razem ERT pojawi się w Kamiennej Górze na SKJS-ie z serii Tarmac Masters.

Po udanym starcie w 2. Rajdzie Bielawy na początku sierpnia, załoga ERT wystartuje w SuperKJS-ie w okolicach Kamiennej Góry. Kamil Winnicki i Marcin Pęczek bogatsi o doświadczenie z bielawskich oesów i z gotowym Renault Clio Sport powalczą na asfaltowych odcinkach już 4. września.

– Nie mogę doczekać się kolejnego startu w Clio Sport. Bielawa pokazała, jak bardzo różnią się odcinki drogowe od tych, które znam z torów we Wrocławiu. – komentuje Winnicki – Po zebraniu cennego doświadczenia przez te dwa dni z początku sierpnia, teraz pojedziemy z pewnością mądrzej i odważniej. Także Cliówka dostała płytę, więc pozwoli to na większą prędkość na wyjściu z zakrętów. Obecnie celem jest nauka i szukanie toru jazdy i szybkości. Musimy też udoskonalić opis. Widzimy się w Kamiennej Górze! – zakończył.

– Bielawa była pierwszym przetarciem na oesach. W Kamiennej Górze powinno być szybciej i oby bez błędów. – dodał Pęczek.

To będzie drugi start na prawdziwych oesach Ekonomiczny Rally Team. Wcześniej walczyli oni w „rajdowych” imprezach organizowanych na torach we Wrocławiu. Cały zespół, mimo małego doświadczenia w KJS-ach, liczy na przyzwoity wynik i na to, że uda się powalczyć z pierwszą dziesiątką na niektórych odcinkach.

2. runda G4 Garage Tarmac odbędzie się w niedzielę, 4. września na drogach w okolicy Kamiennej Góry, Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Lubawki, do zobaczenia na odcinkach!

Tutaj znajdziecie harmonogram i mapę odcinków. A jak poszło załodze ERT na oesach sprawdzicie na ich profilu na Facebooku i blogu.

Oczywiście nasz serwis przeprowadzi relacje na żywo za pośrednictwem Facebooka z imprezy oraz jedna z relacji, jak się uda, będzie niespodzianką, dlatego uważnie śledźcie nasz fanpage w niedzielę!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry