Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Ekipa Car Speed Racing zadowolona ze startu w Baborowie

Za nami pierwsza odsłona Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Rajd Baborowa udanie otworzył rywalizację w śląskim czempionacie, do którego kolejny rok z rzędu stanęła także cieszyńska ekipa Car Speed Racing. Firma Damiana Kargola odpowiadała za obsługę czterech załóg, z których dwie walczyły w klasyfikacji generalnej RSMŚl, a dwie zasiliły mocny skład klasy Gość 2WD, dla zawodników z licencją międzynarodową.

Pierwsze emocje zespołowi już w piątkowy wieczór zapewnili Mateusz Gołek i Jacek Spentanty. Załoga Peugeota 208 R2 VTi na prologu osiągnęła najlepszy wynik w 2WD, a w całej stawce szybsi byli tylko Poloński i Sitek w Fordzie Fiesta R5. W czołowej piątce znaleźli się także Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka (czwarta załoga w RO 2). Na trasie inauguracyjnego odcinka, wśród tłumów kibiców, jako ostatni pojawił się także Arek Lechoszest w swoim Peugeocie 208 R2.

Piątek był jednak tylko przedsmakiem głównej części rywalizacji. Z powodu problemów z zabezpieczeniem odwołano OS 2, ale nadal do rozegrania pozostało 38 km ścigania. Adam Wrocławski i Marek Dobrowolski otworzyli dzień czwartym czasem generalki na OS Idared 1, wbijając się Renault Clio do czołówki zdominowanej przez Hondy. Gołek i Spentany nie utrzymali prowadzenia w Gość 2WD, ale utrzymali się w „top 3”. Teter i Grzywaczewski z powodu problemów technicznych wycofali się z rajdu.

Trzecia pętla była jedyną, którą w tym rajdzie udało się w pełni rozegrać. Przed dwoma ostatnimi odcinkami nasze duety zajmowały odpowiednio: Gołek / Spentany – 2. miejsce w Gość 2WD, Wrocławski / Dobrowolski awansowali na trzecie miejsce w RO 1, a Żarłok i Pietruszka na szóste w RO 2. Na koniec rajdu na zawodników czekała jeszcze rywalizacja o bonusowe punkty na Power Stage. Niestety ten odcinek nie był udany dla załogi Renault Clio. Wrocławski i Dobrowolski osiągnęli ósmy czas i na mecie w Baborowie nie obronili podium w swojej klasie. O jedno miejsce awansowali za to Żarłok i Pietruszka – finalnie piąta załoga RO 2.

W klasach Gości nie jest stosowany nowy przepis o bonusowym odcinku specjalnym, ale Gołek i Spentany i tak wywożą z Baborowa cenny dorobek 18 punktów, za drugi stopień podium w 2WD.

Damian Kargol (szef Car Speed Racing):

Rajd Baborowa prześladowały pewne problemy, ale i tak to był dobry debiut. Trzeba przede wszystkim docenić część sportową i świetnie skonfigurowane 0dcinki specjalne. Te trasy były wymagające nawet dla bardzo doświadczonych załóg. Nasi zawodnicy z różnym szczęściem walczyły na kolejnych odcinkach, a niestety szybko z rajdem musieli pożegnać się Teter i Grzywaczewski. Nie dotarliśmy do mety w pełnym składzie, ale przez dwa dni trwania rajdu chłopaki dostarczyli kibicom i nam sporo wrażeń. Nie wszystkie wyniku udało się obronić, ale cały czas utrzymywali tempo blisko podium. Mateusz Gołek i Adam Wrocławski zaliczyli ważne kilometry i po tym weekendzie dużo lepiej zapoznali się ze swoimi nowymi samochodami. Mamy powody do zadowolenia i do kolejnej rundy staniemy jeszcze mocniejsi. Dziękujemy załogom i kibicom za emocje Rajdu Baborowa. Zapowiada się bardzo ciekawy sezon!
Do Góry