Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Dziś rocznica urodzin Janusza Kuliga

19 października to data obowiązkowa do zapamiętania dla wszystkich rajdowych kibiców. Gdyby nie tragiczny wypadek sprzed 11 lat, dziś obchodzilibyśmy czterdzieste szóste urodziny Janusza Kuliga.

Kulig jak większość kierowców w tamtych czasach rajdową zabawę rozpoczął od popularnego „malucha”. Prawdziwa sława przyszła po pięciu latach, kiedy zaczął jeździć charakterystycznym, żółtym Renault Megane Maxi. Niesamowicie szybka i agresywna „ośka” pozwoliła duetowi Kulig/Baran zdobyć tytuł Mistrza Polski. Rok później jadąc tym samym samochodem sezon zakończyli na drugim miejscu. Rok 1999 był pierwszym kontaktem z autem WRC, a dokładnie z Fordem Escortem. Ekipa Marlboro powtórzyła wynik z poprzedniego sezonu. Przesiadka do Forda Focusa WRC zaowocowała dwoma tytułami Mistrzów Polski oraz jednym tytułem Mistrzów Słowacji. W 2002 roku Janusz Kulig i Jarosław Baran spróbowali swoich sił na europejskim podwórku. Ten eksperyment przyniósł im trzy wygrane rajdy, które wystarczyły na zdobycie wice mistrzostwa.

W tym szczególnym dniu musimy pamiętać również o tym, że Janusz Kulig był nie tylko fantastycznym kierowcą, ale także niezwykłym człowiekiem, który był i wciąż jest dla wielu ludzi niedoścignionym wzorem do naśladowania. Jego odejście wytworzyło wielką pustkę w rajdowym środowisku oraz w sercach ludzi, którzy go znali i podziwiali.
Do Góry