Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Dzień 2: fruwający Thierry Neuville liderem!

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC) wykręcili niesamowity czas na ostatnim odcinku specjalnym dziejszego etapu i wyszli na prowadzenie w Rajdzie Szwecji. Belgowie pokazali dzisiaj świetne tempo, a jest to ich dopiero czwarta Szwecja w karierze. – Bardzo, bardzo cisnąłem. Myślę, że to jeden z najlepszych przejazdów, jakie w życiu zrobiłem. Mam dobre czucie w samochodzie. Bardzo dużo zabawy. Będzie ciężko jutro, ale nie mam zamiaru zwalniać. Czy mogę wygrać? Tak! Neuville podczas drugiego przejazdu próby Vargåsen skoczył na Colin’s Crest aż 44 metry, pobijając tym samym rekord Mikkelsena.

Na drugim miejscu plasuje się Andreas Mikkelsen, jednak tylko o 1,5 sekundy (Volkswagen Polo R WRC). – Wygląda na to, że Neuville ma inną strategię dotyczącą opon, z dwiema nowymi na przodzie. To był dobry przejazd dla nas, ale wygląda na to, że jutro będzie równie ciekawie. Trzeci jest Sébastien Ogier (+9,6s, Volkswagen Polo R WRC). – Warunki były straszne, ale robiłem wszystko co mogłem. Jestem zadowolony z przejazdu. Jakkolwiek pojadą inni ja zrobiłem wszystko, co w mojej mocy. Nie chcę cisnąć tak samo cały czas.

Na czwartym miejscu plasuje się Mads Østberg (+53,4s, Citroen DS3 WRC). – Mieliśmy trochę problemów ze skrzynią na tym odcinku, tak jak za pierwszym razem. Piątkę uzupełnia Ott Tänak (+1:29,2s, Ford Fiesta RS WRC). – Było w porządku. Bez ryzyka. Nasza pozycja jest całkiem dobra w tym momencie. Mam dobrym rytmem.

Hayden Paddon, który w Hyundaiu zastępuje Daniego Sordo, jest na szóstym miejscu (+2:35,7s, Hyundai i20 WRC). Siódmy jest Martin Prokop (+3:03,1s, Ford Fiesta RS WRC). – Myślałem o czymś innym niż o mojej jeździe. Na kilku odcinkach byłem w innym świecie. Nie jestem skoncentrowany na 100%. Ósmy miejsce zajmuje Elfyn Evans (+3:22,1s, Ford Fiesta RS WRC), dziewiąty Kris Meeke (+3:22,5s, Citroen DS 3 WRC). Dziesiątkę zamyka Jurij Protasow (+4:19,6s, Ford Fiesta RS WRC).

Michał Sołowow i Maciej Baran plasują się na dobrej, dwunastej pozycji (+7:09,3s, Ford Fiesta RS WRC). – Bardzo dobrze. Słyszałem, że jesteśmy na 12 miejscu, nieźle – mówił na mecie Sołowow. Robert Kubica i Maciej Szczepaniak odrabiają straty poniesione na wczorajszym etapie i w tabeli widnieją na szesnastym miejscu (+8:51,5s, Ford Fiesta RS WRC). Na ostatnim odcinku stracili trochę czasu. – To wszystko, co możemy zrobić, ponieważ nie mamy kolców w oponach. Mieliśmy też małą przygodę. Przyciąłem jeden zakręt i banda wciągnęła mnie. Musieliśmy nawracać, straciłem tam około 20 sekund. Jari-Matti Latvala jest siedemnasty (+9:01,1s, Volkswagen Polo R WRC). – Bardzo frustrujący dzień. Niektóre dobre przejazdy, ale to nie to, na co liczyłem.

Aktualną klasyfikację rajdu znajdziesz tutaj oraz w górnym menu (WRC > Wyniki na żywo).
Do Góry