Kategoria: Terenowe

Dwie załogi w barwach Orlen Team na Baja Poland

Dwie załogi samochodowe ORLEN Team staną na starcie siódmej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Barwy polskiego zespołu przed rodzimą publicznością reprezentować będą: Marek Dąbrowski i Jacek Czachor oraz Kuba Przygoński i Tom Colsoul.

ORLENTeam_Kuba Przygonski_Tom ColsoulDo rywalizacji w polskiej rundzie Pucharu Świata przystąpią najlepsi kierowcy cross country. Na trasach w zachodniopomorskim zobaczymy lidera klasyfikacji generalnej Katarczyka Nassera Al-Attiyah, Holendra Erika Van Loon oraz pięciokrotnego zwycięzcę Baja Poland Krzysztofa Hołowczyca.

Dla Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora udział w Baja Poland będzie piątym występem w tegorocznym Pucharze Świata. Doświadczona załoga ORLEN Team na trzy rundy przed końcem sezonu zajmuje wysokie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przed nami emocjonujący weekend na najwyższych obrotach. Baja Poland to najlepsza wizytówka polskiego motosportu i jedyna okazja kiedy możemy zaprezentować się polskiej publiczności. Dla nas, na co dzień startujących w Pucharze Świata, to również wspaniała forma podziękowania kibicom za wsparcie, jakie otrzymujemy podczas całego sezonu

– powiedział Marek Dąbrowski.

Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Wystartujemy zmodyfikowaną wersją naszej rajdowej Toyoty, sprawdzimy jak nowy setup spisze się na trudnych technicznie oesach, których organizator w tym roku zaplanował aż siedem

– powiedział Jacek Czachor.

Podczas Baja Poland swoje rajdowe umiejętności zaprezentuje również Kuba Przygoński. Zawodnik ORLEN Team równo rok temu zadebiutował jako kierowca rajdówki. Udziałem w polskiej rundzie Pucharu Świata rozpoczyna intensywne przygotowania do przyszłorocznego Dakaru.

Na Baja Poland mam do dyspozycji nową wersją rajdowego Mini. W porównaniu do poprzedniej zmianie uległo rozłożenie masy, konstruktorzy poprawili zawieszenie i zmodyfikowali skrzynię biegów. Na fotelu pilota będzie mnie wspierał doświadczony nawigator Tom Colsoul, z którym startowałem podczas rajdu Abu Dhabi Desert Challenge. Udział w Baja Poland jest istotnym elementem moich przygotowań do Dakaru. W Polsce chcę popracować nad prędkością i rywalizować z najlepszymi

– powiedział Kuba Przygoński.

Ósma edycja Baja Poland startuje już w najbliższy piątek. Przed załogami trzy dni ekstremalnej rywalizacji w okolicach Szczecina i Drawska Pomorskiego. Trasa tegorocznego rajdu liczy ponad 788 kilometrów, spośród których 472 km to odcinki specjalne podzielone na siedem prób sportowych.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top