Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Dudziński i Binięda podsumowują swój zwycięski start w Rajdzie Kormoran

Fot. Fotografia Mazurska -Photography Masuria

W ubiegły weekend Konrad Dudziński i Adam Binięda odnieśli zwycięstwo w Rajdzie Kormoran. Załoga Hondy Civic oprócz wygrania klasyfikacji RO, zwyciężyła także w klasie K2. Odniesiony sukces pomógł im umocnić się na pozycji lidera szutrowego cyklu.

Konrad Dudziński:

W końcu nadszedł ten moment i udało się odczarować Rajd Kormoran, który od wielu lat nie był dla mnie zbyt łaskawy. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się wygrać w Mikołajkach właśnie w Rajdzie Kormoran – to było takie moje małe marzenie, ponieważ rajd ten jest prawdziwą historią polskich rajdów. Po udanym dla naszej załogi odcinku kwalifikacyjnym, który odbył się w sobotę miałem pozytywne nastawienie. Mimo że warunki były naprawdę ciężkie, a pogoda nie pomagała, był to bardzo fajny rajd, wszystko po prostu od początku do końca szło po naszej myśli, auto działało świetnie, a my mogliśmy robić swoje. Chciałem serdecznie podziękować swojemu pilotowi , który doprowadził nas do mety na zwycięskim miejscu, swojemu zespołowi oraz naszym Partnerom: Auto Części-Kasacja Pojazdów Piotr Karpeza, Toolip, All Tattoo Studio Tatuażu Olsztyn, HRX Polska, Gmina Jonkowo, Ra-ce.pl, Agaplast, ErJot Plandeki, KluczykGarage, Produkt Beton, Olsztyński Klub Rajdowy.

Adam Binięda:

Wygrana w tak kultowym rajdzie jak Kormoran bardzo nas cieszy. Jest to jeden w moich ulubionych rajdów, z ciekawymi odcinkami przebiegającymi po oesach Rajdu Polski. W tym roku dodatkowe atrakcje zapewniła pogoda, a dokładniej padający deszcz, który mocno wpłynął na stan nawierzchni. W tych warunkach raz przewagę mieli zawodnicy jadący z tyłu stawki, a niekiedy ci jadący na początku. Mieliśmy plan ten rajd zacząć…szybko, ale bez zbędnego ryzyka i wraz z rozwojem sytuacji stopniowo przyspieszać. Staraliśmy się jechać płynnie, co nie było łatwym zadaniem, ponieważ w niektórych miejscach zrobiło się dość grząsko i ślisko, więc trzeba było zachować uwagę i koncentracje przez cały czas. Konrad bardzo dobrze odnalazł się w tych warunkach, i po wypracowaniu przewagi po pierwszej pętli, na następnych już kontrolowaliśmy sytuację i dowieźliśmy zwycięstwo do mety. Dziękujemy naszemu serwisowi ,który doskonale spisał się podczas weekendu oraz naszym Przyjaciołom, wszystkim kibicom, znajomym i nieznajomym za wsparcie i doping na trasie!
Do Góry