Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Dudziński i Binięda podsumowują swój zwycięski start w Rajdzie Kormoran

Fot. Fotografia Mazurska -Photography Masuria

W ubiegły weekend Konrad Dudziński i Adam Binięda odnieśli zwycięstwo w Rajdzie Kormoran. Załoga Hondy Civic oprócz wygrania klasyfikacji RO, zwyciężyła także w klasie K2. Odniesiony sukces pomógł im umocnić się na pozycji lidera szutrowego cyklu.

Konrad Dudziński:

W końcu nadszedł ten moment i udało się odczarować Rajd Kormoran, który od wielu lat nie był dla mnie zbyt łaskawy. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się wygrać w Mikołajkach właśnie w Rajdzie Kormoran – to było takie moje małe marzenie, ponieważ rajd ten jest prawdziwą historią polskich rajdów. Po udanym dla naszej załogi odcinku kwalifikacyjnym, który odbył się w sobotę miałem pozytywne nastawienie. Mimo że warunki były naprawdę ciężkie, a pogoda nie pomagała, był to bardzo fajny rajd, wszystko po prostu od początku do końca szło po naszej myśli, auto działało świetnie, a my mogliśmy robić swoje. Chciałem serdecznie podziękować swojemu pilotowi , który doprowadził nas do mety na zwycięskim miejscu, swojemu zespołowi oraz naszym Partnerom: Auto Części-Kasacja Pojazdów Piotr Karpeza, Toolip, All Tattoo Studio Tatuażu Olsztyn, HRX Polska, Gmina Jonkowo, Ra-ce.pl, Agaplast, ErJot Plandeki, KluczykGarage, Produkt Beton, Olsztyński Klub Rajdowy.

Adam Binięda:

Wygrana w tak kultowym rajdzie jak Kormoran bardzo nas cieszy. Jest to jeden w moich ulubionych rajdów, z ciekawymi odcinkami przebiegającymi po oesach Rajdu Polski. W tym roku dodatkowe atrakcje zapewniła pogoda, a dokładniej padający deszcz, który mocno wpłynął na stan nawierzchni. W tych warunkach raz przewagę mieli zawodnicy jadący z tyłu stawki, a niekiedy ci jadący na początku. Mieliśmy plan ten rajd zacząć…szybko, ale bez zbędnego ryzyka i wraz z rozwojem sytuacji stopniowo przyspieszać. Staraliśmy się jechać płynnie, co nie było łatwym zadaniem, ponieważ w niektórych miejscach zrobiło się dość grząsko i ślisko, więc trzeba było zachować uwagę i koncentracje przez cały czas. Konrad bardzo dobrze odnalazł się w tych warunkach, i po wypracowaniu przewagi po pierwszej pętli, na następnych już kontrolowaliśmy sytuację i dowieźliśmy zwycięstwo do mety. Dziękujemy naszemu serwisowi ,który doskonale spisał się podczas weekendu oraz naszym Przyjaciołom, wszystkim kibicom, znajomym i nieznajomym za wsparcie i doping na trasie!
Do Góry