Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

DS 3 WRC wygrywa najwięcej odcinków na Monte

Sébastien Loeb zakończył Rajd Monte Carlo z największą liczbą zwycięstw oesowych, powiększając jego własny rekord do 905 wygranych prób. Dołożył także kolejne punkty na swoje konto i w historii startów ma już 1623 zdobyte w WRC. Wszystkie trzy Citroëny DS 3 WRC ukończyły w pierwszej dziesiątce, Mads Østberg i Jonas Andersson byli czwarci, Sébastien Loeb i Daniel Elena ukończyli na ósmej, a Kris Meeke i Paul Nagle na dziesiątej pozycji.

Loeb, który okazjonalnie wspierał Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team, jest zaskoczony swoimi czasami. – Jesteśmy bardzo zadowoleni! Udało nam się znaleźć tempo, a w dodatku DS 3 WRC działa doskonale – komentuje Sébastien. – Kiedy ruszyliśmy do pierwszego odcinka czuliśmy z Danielem, jakbyśmy nigdy nie przestali jeździć. Byłem bardzo mile zaskoczony wyczuciem i czasami, jakie zaczęliśmy uzyskiwać od początku. Pierwsze dwa dni były jednak bardzo trudne, ale musieliśmy cisnąć, jako czternasta załoga na starcie. Warunki nie działały na naszą korzyść i drobne pomyłki okazały się bardzo kosztowne. Ale to nie zmniejszało zabawy, jaką mieliśmy w DS 3 WRC. Mieliśmy wiele dobrych chwil i było to naprawdę wspaniałe doświadczenie dla Daniela, który jechał tuż obok domu, jak i dla mnie!

Kris Meeke pokazał klasę na power stage, za którego wygranie do swojego konta może dopisać trzy punkty. – Celem było spróbować zdobyć kilka punktów na power stage, by zakończyć rajd na wysokim poziomie. Oszczędzałem opony na poprzednim odcinku i bez wątpienia to pomogło mi uzyskać ten wynik. Wygrałem kilka odcinków, jechaliśmy szybko. To dobry prognostyk, ponieważ oznacza to, że mamy wyraźnie dobrą prędkość.

Podobnie jak w ubiegłym roku Mads Østberg ukończył na wysokim, czwartym miejscu. – Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się finiszować w tegorocznym Monte Carlo na czwartej pozycji. Jechalismy równo i szybko. Może mieliśmy nadzieje być wyżej, ale czwarte miejsce to dobry wynik. Teraz w pełni koncentruję się na Rajdzie Szwecji, który zaczyna się już za mniej niż dwa tygodnie.
Do Góry