Kategoria: RSMP

Drugi Rajd Dolnośląski Dariusza Lamota

Kurz i emocje po Rajdzie Rzeszowskim opadły. Już w piątek rusza 4. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Dolnośląski. To już 51. edycja tego klasyku, do którego zgłosiło się 47 załóg. Załoga Creogram Rally Team -­ Dariusz Lamot / Jarosław Hryniuk -­ w barwach LOTTO – Partnera Generalnego, wyruszy na odcinki z nr 20. Darek wystąpi tu po raz drugi, dla Jarka, który mieszka na Dolnym Śląsku, jest to rajd „domowy”.

Dariusz Lamot:

Jesteśmy bardzo ciekawi OSu Duszniki Arena. To odcinek, w dwójnasób, specjalny. Po raz pierwszy OS będzie przebiegał trasą toru biathlonowego, którą zawodnicy pokonają kilkukrotnie podczas jednego przejazdu. Zwłaszcza 3. przejazd będzie bardzo widowiskowy -rozpocznie się już po zmroku i odbędzie przy sztucznym oświetleniu, z licznym udziałem publiczności. To dobra promocja rajdów, zwłaszcza wśród osób, które dotychczas nie pojawiały się na odcinkach specjalnych. Myślę, że mogą połknąć bakcyla.

Lamot i Hryniuk stoczą walkę o kolejne punkty w klasie 4. Do pokonania mają 9 OS-­ów o łącznej długości 133,45 km. O ich Peugeota 208 R2 zadba ekipa Rallylab.

Dariusz Lamot:

Na półmetku sezonu możemy się pochwalić 2. pozycją w naszej klasie. Przed nami 3 rajdy, które musimy przejechać, niemal, bezbłędnie. Postaramy się pojechać szybszym tempem, które pozwoli nam walczyć o pudło na koniec sezonu.

Jarek Hryniuk:

Po Rajdzie Rzeszowskim miałem mieszane uczucia, z jednej strony osiągniecie mety w tak trudnym rajdzie to sukces, z drugiej – przez drobne błędy w opisie wynik był poniżej naszych możliwości. Od tego momentu minęło kilka tygodni, był czas na przeanalizowanie wszystkich kwestii i wyciągnęliśmy wnioski, które pomogą na trasach Rajdu Dolnośląskiego. Dla mnie to praktycznie domowa runda, dlatego tym bardziej cieszę się na start w tym rajdzie. W zeszłym roku startując z Łukaszem Lewandowskim mieliśmy dość mocny wypadek dlatego chciałbym odczarować go pozytywnym wynikiem.

Zmagania zakończy ceremonia Mety w sobotę o 15:30 na Duszniki Arena.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry