Kategoria: RSMP

Domowy rajd dla Auto Partner Rally Teamu

Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dobiega końca. Mimo, iż losy najważniejszego tytułu rozstrzygnęły się w Lublinie, to podczas ostatniej, rozgrywanej w najbliższy weekend rundy, czyli Rajdzie Śląska emocji nie zabraknie. Do rywalizacji z czwartym numerem startowym wyruszy Dominykas Butvilas. Na prawym fotelu towarzyszyć mu będzie świeżo upieczony mistrz Polski, Kamil Heller.

Rajd Śląska rozgrywany jest w tym roku po raz pierwszy i tym samym debiutuje w cyklu RSMP. Bazą zawodów będzie nowo otwarty po gruntownej modernizacji Stadion Śląski. Tam też zlokalizowano park serwisowy oraz, otwierający zmagania, piątkowy super oes. Ogółem na ponad 40 zgłoszonych załóg czeka 13 odcinków specjalnych, których łączna długość sięga niemalże 150 kilometrów. Pomimo tego, iż impreza jest nowością w kalendarzu mistrzostw, to niektóre oesy (m.in. Ochaby, Bzie, czy Chybie) znane są z rozgrywanych w tym regionie rajdów Wisły, Cieszyńskiej Barbórki czy Tyskiego. Zwycięzcę dwudniowej rywalizacji poznamy w niedzielny wieczór.

Dla Dominykasa Butvilasa Rajd Śląska będzie szczególny z dwóch powodów. Nieoczekiwanie na prawym fotelu u litewskiego kierowcy zagości Kamil Heller, który zastąpi dotychczas zajmującego to miejsce Renatasa Vaitkevičiusa. Dominykas i Kamil tworzyli już załogę w sezonach 2014 i 2015 podczas startów w RSMP oraz Rajdowych Mistrzostwach Europy. Ponadto śląska impreza będzie domową rundą dla firmy Auto Partner, która wspiera tegoroczne starty Dominykasa, a jej siedziba zlokalizowana jest w Bieruniu, a więc w pobliżu odcinka testowego.

Dominykas Butvilas:

Nie ma co ukrywać, że ostatnie rajdy nie były dla nas udane, a aktualna sytuacja w klasyfikacji generalnej zupełnie nie pokrywa się z tym, czego oczekiwałem. Oczywiście najłatwiej byłoby się poddać, ale takie podejście jest obce naszemu zespołowi. Dla Auto Partner Rally Teamu to dopiero pierwszy sezon w rajdach i wszyscy jesteśmy przekonani, że stać nas na osiąganie dobrych rezultatów. Podczas zbliżającego się Rajdu Śląska dojdzie u nas do zmiany na miejscu pilota – mój dotychczasowy partner Renatas Vaitkevičius nie może ze mną wystartować i zastąpi go Kamil Heller, z którym w przeszłości już jeździłem. Obaj dobrze się znamy, mieliśmy wiele udanych momentów i w pełni mu ufam. Kamil jest prawdziwym profesjonalistą dlatego też niezmiernie cieszy mnie fakt, że zgodził się on zasiąść w moim prawym fotelu i tym samym poniekąd uratować mój start na Śląsku. Nadchodząca impreza jest dla mnie kompletnie nowa. Jedyny odcinek, który kojarzę, to „Ochaby” – pokonywałem go trzy lata temu wraz z Kamilem podczas Rajdu Wisły. Na pewno nie będzie to łatwy weekend niemniej jednak jestem bardzo zmotywowany do jak najlepszego występu. Ostatnia runda cyklu, to okazja by zakończyć sezon pozytywnie i jednocześnie już rozpocząć przygotowania do kolejnego. Dobry występ będzie też podziękowaniem dla wspierającej mnie firmy Auto Partner, której siedziba zlokalizowana jest w tym regionie.

Kamil Heller:

Rzut oka na listę zgłoszeń pozwala stwierdzić, że już wcześniej zamierzałem wystąpić w Rajdzie Śląska, ale zaskoczeniem jest kierowca, z którym ostatecznie wystartuję. Po telefonie od Dominika pozmieniałem pierwotne plany i zdecydowałem się mu pomóc. Startowaliśmy razem przez dwa sezony, dlatego sądzę że nasza współpraca będzie przebiegać bez zarzutu i od razu powinniśmy złapać dobry rytm. Po udanym sezonie miło będzie pojawić się na odcinkach, które miejscami przebiegają przez moje rodzinne strony.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry