Kategoria: Mistrzostwa Polski Rallycross, Rallycross

Dominacja Gagackiego w Toruniu

Trzecia runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross była pełna niespodzianek. Najlepiej na torze w Toruniu poradził sobie Mariusz Gagacki, drugi dojechał Dariusz Topolewski, a najniższy stopień podium wywalczył Mariusz Palczewski.

Pogoda dla wszystkich klas nie była sprawiedliwa. Zmagania najmocniejszych samochodów przebiegały w ulewnym deszczu, stąd w klasie Supercars najważniejsza nie była moc silnika, a odpowiednia technika jazdy. Na starcie błąd popełniło wielu zawodników. Wśród nich był Tomasz Kuchar, który wypchnął z toru Mikołaja Otto. Obaj kierowcy dojechali do mety na końcu stawki. Wygrał Mariusz Gagacki, drugie miejsce wywalczył jego zespołowy kolega, Dariusz Topolewski, a trzecia lokata przypadła Mariuszowi Palczewskiemu.

W klasie SuperNationals niespodziewane opady deszczu pojawiły się przy końcu rywalizacji. Mimo to mogliśmy oglądać zacięty pojedynek pomiędzy Jakubem Wyszyńskim i Robertem Mazurkiewiczem. Dobrze dysponowany w poprzednich rundach Łukasz Zoll nie do końca mógł być konkurencyjny w finale. Po sześciu okrążeniach, jako pierwszy na metę wjechał Wyszyński, za nim Mazurkiewicz. Czołową trójkę uzupełnił Zoll.

Finał w klasie BMW E36 również był emocjonujący. Rozgrywany jeszcze po suchej nawierzchni obfitował w pojedynki bok w bok. Pechowcem został Dawid Struensee, który bardzo dobrą postawę w całym wyścigowym weekendzie zaprzepaścił na skutek błędu na joker lapie. Obrót pozbawił go szans na dobry wynik. Zmagania wygrał Łukasz Światkowski. Strategiczna jazda pozwoliła mu nieznacznie pokonać drugiego na mecie Przemysława Wójcickiego. Na najniższy stopień podium wskoczył Piotr Olszewski.

Podróżujące po torze w Toruniu Fiaty Seicento w ramach klasy Seicento Cup dostarczyły kibicom wielu pojedynków. Najbardziej zacięta walka miała miejsce między Łukaszem Grzybowskim i Piotrem Budzyńskim. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Budzyński, jednak obrona pozycji przed Grzybowskim sprawiła, że Damian Litwinowicz mógł przejechać spokojny wyścig bez rywali tuż za tylnym zderzakiem i to on wygrał finał Seicento Cup przed Budzyńskim i Grzybowskim.

W Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross możemy także zobaczyć rywalizację popularnych „maluchów” w ramach klasy Fiat 126p. W finale dobrze znaną strategię zaprezentował Jacek Górniak. Pokonał joker lapa już na pierwszym okrążeniu. Jednak nie udało mu się dogonić rywali i awansować na pierwsze miejsce. Tym razem lepiej dysponowany był Marcin Bruś. Stopniowo wypracowywał przewagę nad konkurentami i wygrał, deklasując drugiego na mecie Mariusza Szczepańskiego i Jacka Górniaka, którego strategia wystarczyła tym razem tylko na trzecie miejsce.