Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, RSMP

Dolnośląski klasyk z załogami Rallytechnology

Przełom marca i kwietnia był intensywnym okresem dla Rallytechnology. Najpierw pięć załóg obsługiwanych przez rybnicki zespół wzięło udział w Rajdzie Świdnickim-KRAUSE (1. rundzie RSMP), a dwa tygodnie później w Rajdzie Wysp Kanaryjskich walczyli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Teraz czas na kolejny, polski klasyk: 52. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec.

Wróćmy najpierw do słonecznej Świdnicy, w której mieściła się baza pierwszej rundy mistrzostw Polski. Do mety zawodów dotarły prawie wszystkie duety Rallytechnology, osiągając wysokie wyniki i jednocześnie gwarantując zespołowi triumf w klasyfikacji sponsorskiej. Najlepiej poradzili sobie Gabryś i Natkaniec, którzy swojego Forda Fiestę R5 doprowadzili na czwarte miejsce klasyfikacji generalnej. Do ostatniego odcinka wysoką siódmą pozycję zajmowali Poloński i Sitek (również Fiesta R5), niestety wypadli z trasy na kończącym rajd Power Stage’u. Ze świetnej strony zaprezentowali się za to zawodnicy nowopowstałego Rallytechnology Junior Talent Team – Wróblewski i Spentany. Załoga Peugeota 208 R2 wygrała klasyfikację 2WD oraz klasę 4, tocząc piękny pojedynek z Jureckim i Trelą (również 208 R2). Czwarte miejsce w tejże klasie zajęli Bonder i Gerber (208 R2), szóste Uliarczyk i Cieślar (208 R2).

Rajd Wysp Kanaryjskich stanowił drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. W zawodach rywalizował duet Habaj i Dymurski (Ford Fiesta R5), finiszując na dziesiątym miejscu klasyfikacji generalnej FIA ERC. Co ważne, załoga jadąca w barwach eSky z odcinka na odcinek coraz pewniej radziła sobie na asfaltowych próbach. Podczas drugiego etapu wykręcili dwa drugie czasy, przegrywając tylko z Łukjaniukiem i Arnautowem, którzy zwyciężyli w zawodach.

Przed zespołem kolejne wyzwanie. Już w dniach 19-20. maja rozegrana zostanie druga runda mistrzostw Polski, z bazą w Dusznikach-Zdroju. Do zawodów z numerem trzecim wystartują Gabryś i Natkaniec, dziewiątkę otrzymali Poloński i Sitek, szesnastkę Wróblewski i Spentany, natomiast Bonder i Gerber – numer dwudziesty. Łącznie w randze mistrzostw Polski rywalizować będzie 41 załóg.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Sezon rozpędził się na dobre, nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. Nasze załogi prezentują dobre tempo i cały czas robią postępy. Ostatnie zawody były bardzo wymagające. Najpierw „sprinterski” Świdnicki, który po zmianach w regulaminie cyklu rozegrany został praktycznie w jeden dzień. Następnie niezwykle przyczepne asfalty Wysp Kanaryjskich – pogoda w tym miejscu jest jednak bardzo nieprzewidywalna i po raz kolejny uatrakcyjniła walkę o najlepszy rezultat. Przed nami Rajd Dolnośląski, który po wielu latach rozgrywania w jesiennej aurze pojedzie w prawie wakacyjnych temperaturach, co z pewnością odmieni jego charakter. Już nie możemy się doczekać. 🙂

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu.
Do Góry