Kategoria: RO, KJS, RSMP, RSMŚl

Dobry wynik w Gdańsku i komfortowa sytuacja przed Rajdem Ziemi Bocheńskiej

Fot. Łukasz Kos

W ostatni weekend maja najlepsze załogi rajdowe ścigały się po szutrowych drogach wytyczonych wokół Gdańska. W drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski mocny akcent za sprawą Dariusza Lamota i Jarosława Hryniuka nadał zespół Rallylab. Szansa na utrzymanie passy dobrych wyników pojawi się już 2 czerwca podczas 5. Rajdu Ziemi Bocheńskiej.

W czasie jedynej szutrowej rundy kalendarza RSMP świetnie radzili sobie Dariusz Lamot i Jarosław Hryniuk. Jadący Peugeotem 208 R2 zawodnicy musieli zmierzyć się z szybkimi i podstępnymi drogami, które częste pokonywały innych kierowców. Dobre tempo i trzymanie się z dala od kłopotów pozwoliło załodze Rallylab zająć czwarte miejsce w swojej klasie!

Oczy rajdowego świata przeniosą się teraz do Małopolski, gdzie rozegrany zostanie 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej. Faworytem do zwycięstwa będzie oczywiście triumfator pierwszej rundy RSMŚl, Tomasz Zbroja, który ponownie pilotowany będzie przez Piotra Kokoszkę. Załoga Renault Clio pokazała rewelacyjne tempo podczas Rajdu Zamkowego, dominując także w klasie RO 1. Tomasz i Piotr będą chcieli pójść za ciosem i dopisać na swoje konto kolejno zwycięstwo.

Do drugiej rundy śląskiego czempionatu przystąpią także liderzy klasyfikacji RO R, Tomasz Wróblewski i Radosław Banach. Choć będzie to dopiero drugi start tej załogi w tym rajdzie, śmiało można powiedzieć, że obecna forma Wróblewskiego i Banacha pozwoli im na walkę o wysokie pozycje.

Robert Stajer, szef zespołu Rallylab:

Czasu na regenerację nie będzie za wiele, ale taki jest ten sport. Fajnie, że dużo się dzieje i że co weekend możemy rywalizować w innym rajdzie położonym w zupełnie innym zakątku Polski. Po krótkiej przerwie wracają Mistrzostwa Śląska, a więc niezwykle szybkie załogi, trudne odcinki i mocne tempo, któremu dorównać mogą najsilniejsi. Cieszę się, że to tempo narzucają właśnie nasi zawodnicy. Rajd Zamkowy był dla nas niesamowitą dawką pozytywnej energii. Zrobimy wszystko aby ten weekend był równie szybki i udany.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry