Kategoria: WRC

Dobre stosunki Loeba i Ogiera

fot. wrc.com

Loeb i Ogier zgodnie przyznali, iż nie ma już między nimi wzajemnych napięć i pretensji, jak sądzono w przeszłości. Obaj Francuzi zaciekle rywalizowali jako koledzy z jednego zespołu Citroëna w 2011 roku. W następnym sezonie Ogier przeniósł się do Volkswagena. Utarło się twierdzenie, że zawodnicy są w nieprzyjaznych stosunkach. Niedawno Loeb oświadczył, iż odrzucił wcześniejsze konflikty.

Sébastien Loeb:

Napięcie w przeszłości nie było bezpośrednio między Sebem (Ogierem – przyp. red.) a mną. Media chętnie kreują obraz wojny między nami i to nie jest miłe. Obaj walczyliśmy (w jednym zespole – przyp. red.). Był to jeden z pierwszych razy, kiedy miałem kolegę na jego poziomie i to było bardziej skomplikowane. Szanuję to, co zrobił i od tego czasu świetnie sobie radzi.

Do sprawy odniósł się także drugi z Francuzów.

Sébastien Ogier:

Bardzo się cieszę, że znów widzę Seba i Daniela (Elenę – przyp. red.). Jest więcej dobrych wspomnień niż złych. Było między nami napięcie w tamtym czasie, ponieważ obaj mieliśmy cel, aby zostać mistrzem świata. Jest wiele przykładów w sportach motorowych, gdy masz dwóch bardzo rozzłoszczonych ludzi walczących o te same cele, szczególnie w tym samym zespole.

Kochamy ten sport za natężenie adrenaliny i napięcia. Jeśli każdy mógłby zostać mistrzem, nie byłoby takich odczuć. To ta kwestia czyni tę dyscyplinę wyjątkową. Presja jest częścią naszej pracy.

Loeb i Ogier w sumie wywalczyli 14 ostatnich tytułów rajdowych mistrzów świata.

fot. wrc.com

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry