Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Do poczytania w Wieliczce, do obejrzenia w TVP

Jednym z patronów medialnych 9. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce jest Kronika Fotograficzna Polskich Rajdów. Wydawca KFPR 2014 ufundował efektowne albumy, sumujące na przeszło trzystu fotogramach zeszłoroczny sezon RSMP. Będą one stanowić cenne nagrody dla czołowych załóg niedzielnego wyścigu głównego.

Również Auto Klub Dziennikarzy Polskich jako wydawca monografii „Rajdowe Kroniki 1921-2014. Rajd Polski” przekazał te książki do dyspozycji organizatorów z takim samym przeznaczeniem. Tak więc najlepsze załogi będą nagradzane zestawami, złożonymi z roczników KFPR 2014 i książek „Rajdowe Kroniki 1921-2014. Rajd Polski”.

superoes_31-1Memoriałom Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza tradycyjnie towarzyszą specjalne wydania magazynów SuperOES, zawierające informacje o wielickich zawodów. Nie inaczej jest w tym roku. Oprócz szczegółowych wiadomości na temat 9. edycji Memoriału, SuperOES nr 31 przynosi również wspomnienie o niedawno zmarłym czołowym zawodniku Automobilklubu Krakowskiego, a potem jego wiceprezesie sportowym, Marianie Bieniu.

Lekturą godna polecenia są prezentacje pochodzących z Wieliczki zawodników, którzy wystartują w tegorocznym Memoriale. Są to bracia Rafał i Grzegorz Ślęczkowie, zdobywcy 2. miejsca w klasie HRPP+20 w zeszłorocznym Rajdowym Pucharze Polski; dodajmy, że Rafał Ślęczka został powołany 9 grudnia 2014 na stanowisko zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka! Następny prezentowany wieliczanin to 24-letni Mateusz Lisowski, utytułowany kierowca wyścigowy, który m.in. ujawnia swoje sportowe plany na ten sezon.

Na niedawno zakończonym 85. Genewskim Salonie Samochodowym nie brakowało efektownych eksponatów z dziedziny sportu samochodowego. Magazyn SuperOES publikuje fotorelację z genewskiej wystawy.
Bardzo ważna wiadomość dla wszystkich, nie mogących wybrać się na zawody do Wieliczki: TVP Kraków, która jest patronem medialnym wielickiej imprezy, nada w niedzielę 29 marca 25-minutową relację z Memoriału w programie TVP Regionalnej. Początek o godz. 15:25. Ponadto są przewidziane krótkie meldunki w programie własnym TVP Kraków (tylko dla telewidzów w Małopolsce) o godz. 10:15, 10:45, 11:42 i o 11:52, a także na żywo w Internecie i na urządzeniach mobilnych z wykorzystaniem aplikacji TVP Stream.

Szczegółowe informacje o zawodach są dostępne na www.automobilklub.krakow.pl i na specjalnej stronie Memoriału www.superos.pl.
Do Góry