Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

DMACK ograniczy swój program startów

W przyszłym roku DMACK nie wystartuje we wszystkich rundach WRC. Firma oponiarska była dotąd jedynym rywalem Michelina na najwyższym poziomie WRC. Dyrektor zarządzający firmy DMACK, Dick Cormack, powiedział redakcji Autosportu, że jego firma chce skupić się na dalszym rozwoju swoich opon i bazy klientów.

Odnieśliśmy wielki sukces i wnieśliśmy znaczący wkład w mistrzowski sezon zespołu M-Sport. Teraz nadszedł czas, aby odejść stamtąd. Nadszedł czas, abyśmy skupili się na dalszym rozwoju w obszarach takich, jak nasza opona asfaltowa i powrócili do podstawowej bazy klientów, czyli m.in. WRC 2.

Rozmawiamy z Malcolmem [Wilson, szef zespołu M-Sport] o przyszłym roku, ale on rozumie, że są tam też inne zespoły. Wiemy, że nie jesteśmy jeszcze gotowi dostarczać opon dla głównego producenta przez cały sezon. Wiemy, że musimy pracować nad pewnymi zagadnieniami, zanim tam dotrzemy, ale jak pokazaliśmy w tym roku, mamy oponę, która zwyciężyła w rajdzie, która w trzecim lub czwartym samochodzie [producenta] może być niezwykle cenna pod względem punktów mistrzowskich.

DMACK zmniejszy również swoje potencjalne zaangażowanie w Junior WRC.

Złożyliśmy razem propozycję, ale nie jest ona na tym samym poziomie. Mamy inwestorów i akcjonariuszy, których musimy zadowolić i, co zrozumiałe, chcą skupić się na komercyjnej stronie firmy. Nasza koncentracja na zdobywaniu mistrzostw świata jest absolutna, ale to, czego potrzebujemy w przyszłym roku, to okres rozwoju i ponownego połączenia z naszymi kluczowymi rynkami. To w żaden sposób nie oznacza, że ​​odchodzimy od WRC i jeśli nie uda nam się znaleźć umowy [producenta], wtedy wybierzemy jakieś rajdyi spróbujemy wygrać wynajętym samochodem.

 
Do Góry