„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
Sebastien Loeb zastąpi Andreasa Mikkelsena w Portugalii
Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Didier Auriol ponownie w WRC?

Didier Auriol planuje ponownie wystartować w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Francuski kierowca chce wziąć udział w pojedynczych rundach, a wszystko to z okazji 60. urodzin, które będzie obchodził w sierpniu tego roku.

Didier Auriol:

Zawsze obiecywałem sobie, że w wieku 60 lat wystartuję w jednym lub dwóch rajdach. To nie będzie comeback, tylko kolejna przygoda, której mogę jeszcze doświadczyć. Chcę wsiąść za kierownicę fajnego samochodu i czerpać radość z jazdy. Nie oznacza to jednak, że nie pojadę najlepiej, jak to tylko możliwe.

Francuski kierowca, który prowadził rajdówki Toyoty, Lancii i Forda wypowiedział się także o samochodzie, który rozważałby, planując start:

Nowe samochody WRC to ciekawe rozwiązanie, jednak nie do końca dostępne dla niefabrycznych kierowców. WRC z 2016 roku to kusząca propozycja, również ze względu na niższe koszty.

Zwycięzca 554 odcinków specjalnych w Rajdowych Mistrzostwach Świata powiedział również, na jakiej nawierzchni czułby się lepiej:

‎Mam większe doświadczenie na asfalcie, na którym chciałbym wystartować. Jednak bez względu na to, czy będzie to asfalt, czy szuter, najważniejsze jest to, żebym czuł się dobrze i czerpał satysfakcję z jazdy. Nie wystartuję w Finlandii, bo wiem, że wiązałoby się to z dodatkowym stresem. Są jednak rajdy szutrowe, które lubię, takie jak Argentyna czy Portugalia.








Do Góry