RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, RSMP

Debiut Zbigniewa Gabrysia w FIAERC podczas 26. Rajdu Rzeszowskiego

Debiutant w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC) – Zbigniew Gabryś wraz ze swoim pilotem Arturem Natkańcem wystartują w piątej rundzie tegorocznego czempionatu – 26. Rajdzie Rzeszowskim. Celem załogi jest walka o czołowe lokaty w klasyfikacji Mistrzostw Polski oraz jak najwyższa pozycja w Mistrzostwach Europy oraz CEZ!

Tegoroczny 26. Rajd Rzeszowski zostanie rozegrany w dniach 3 – 5 sierpnia. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 619 kilometrów w tym 11 odcinków specjalnych liczących ponad 214 km. Nie zabraknie wśród nich klasycznego, tak lubianego przez zawodników i kibiców oesu Lubenia.

Zbigniew Gabryś jest jednym z najszybszych polskich kierowców rajdowych. Swoją karierę rozpoczął w 1999 roku od startów Peugeotem 106 Rallye. Po 8-letniej przerwie powrócił do rajdowego ścigania w 2015 roku. Priorytetem załogi na resztę tegorocznego sezonu jest walka o tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej.

Start załogi możliwy jest dzięki Partnerom: Hydrostal, Kebab Ahmed, MTMS Andrysz, Rosso-Racing Poland. Rajdową bronią będzie Ford Fiesta R5 obsługiwany przez zespół Rallytechnology.

Zbigniew Gabryś:

W połowie wakacyjnej przerwy wracamy do rajdowego ścigania. Przed nami najbardziej wymagająca łączona runda krajowego i europejskiego czempionatu – 26. Rajd Rzeszowski. Jest to jeden z tych rajdów na który czekam z niecierpliwością! Lubię trudne techniczne, wąskie i śliskie oesy, takie jak możemy spotkać na Podkarpaciu. To kwintesencja rajdowania! Zeszłoroczny Rajd Rzeszowski, nie był dla nas zbyt gościny ;), dlatego w tym roku poświeciliśmy dużo czasu na przygotowanie się do 2-dniowego mocnego ścigania. Odbyliśmy intensywne dwie sesje treningowe oraz tydzień przed startem w Rzeszowie wzięliśmy udział w 38. Rally Pačejov – do którego podeszliśmy czysto treningowo.

Lista startowa tegorocznej 26. edycji Rajdu Rzeszowskiego wygląda imponująco, aż 26 samochodów klasy R5 wyjedzie na trasę zawodów. To absolutny rekord! W Rzeszowie pojawi się cała europejska czołówka najlepszych i najszybszych kierowców rajdowych.
Wraz z moim pilotem Arturem Natkańcem patrzymy bardzo poważnie na konkurencję i wiemy, że batalia o czołowe lokaty będzie bardzo wymagająca i trudna. Cel jest jeden – walka o czołowe pozycje w klasyfikacji Mistrzostw Polski i jak najlepsza pozycja w Mistrzostwach Europy oraz CEZ. Rajdową bronią będzie Ford Fiesta R5 obsługiwany przez zespół Rallytechnology. Kibicujcie bezpiecznie i trzymajcie za nas mocno kciuki #crossedfingers.
Do Góry