Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMOŁ

Debiut Clio Maxi z problemami

Załoga Bartosz Kołdej i Kacper Pietrusiński zadebiutowała w ostatnią sobotę w Soltrade Premio 1. Rajd Spalski w nowym samochodzie – Renault Clio Maxi. Miał to być testowy start przed nadchodzącym Rajdem Karkonoskim. Nie wszystko jednak poszło po myśli załogi.

11225857_10153280311000871_1087092231_n– Niestety nasz samochód uległ awarii i na 500 metrów przed metą OS2 musieliśmy się zatrzymać, a tym samym wycofać z rajdu – mówi kierowca, Bartosz Kołdej. – Ten test pokazał, że w naszym samochodzie jest jeszcze sporo do poprawy. Jechaliśmy bez wspomagania, z przegrzewającym się silnikiem i niedziałającym rozrusznikiem. Jednak z perspektywy testu było to bardzo ważne doświadczenie.

– Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować organizatorom rajdu, którzy pozwolili nam przeprowadzić badanie kontrolne rano w dniu rajdu. Nasz samochód był jeszcze składany do godziny 6 rano i dzięki zgodzie organizatorów mógł dojechać do Spały na start. Jednocześnie chciałbym także podziękować kolegom zawodnikom, którzy pomagali nam uruchomić samochód w momentach kiedy trzeba było go popchnąć, lub kiedy opóźniliśmy im start do OS2.

– Dzięki wielkiemu wsparciu udało się także dzisiaj zdobyć przedni zderzak (uległ zniszczeniu w miejscu nam nieznanym) bez którego nie pojechali byśmy do Jeleniej Góry. Przed nami długie i ciężkie cztery dni, mamy nadzieję że w Rajdzie Karkonoskim wystartujemy już bez problemów.
Do Góry