Kategoria: Różne

Debiut Citroëna C3 R5

Citroën Racing przedstawił dzisiaj oklejenie swojej najnowszej rajdowej broni, Citroëna C3 R5, którego po raz pierwszy zobaczymy podczas Rajdu du Var (23-26 listopada). Za jego kierownicą zasiądzie Yoann Bonato – tegoroczny mistrz Francji. Razem ze swoim pilotem Benjaminem Boulloud pojawią się na trasie jako „zerówka”.

Od początku września C3 R5 był testowany na szutrze i asfalcie przez Yoanna Bonato, Stéphane’a Lefebvre’a oraz Craiga Breena. Łącznie auto przejechało już ponad 4000 kilometrów. Do pierwszych klientów ma trafić w pierwszej połowie 2018 roku.

Yoann Bonato:

To pierwszy raz, kiedy zostałem zostałem zaangażowany w tak wczesnym etapie rozwoju auta. Od samego początku byłem pod wrażeniem tego samochodu. Ciężko jest porównać C3 R5 z poprzednią generacją (DS3 R5 – przyp. red.), ponieważ tutaj naprawdę wszystko jest inne. Wykorzystanie podwozia, silnika i ergonomiki; naprawdę ma się wrażenie, że jest się o klasę wyżej. Moim celem na Rajd du Var będzie dalszy rozwój auta, dostarczenie zespołowi ważnych informacji oraz cieszenie się jazdą po tych fantastycznych drogach.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry