Kategoria: Różne

Debiut Citroëna C3 R5

Citroën Racing przedstawił dzisiaj oklejenie swojej najnowszej rajdowej broni, Citroëna C3 R5, którego po raz pierwszy zobaczymy podczas Rajdu du Var (23-26 listopada). Za jego kierownicą zasiądzie Yoann Bonato – tegoroczny mistrz Francji. Razem ze swoim pilotem Benjaminem Boulloud pojawią się na trasie jako „zerówka”.

Od początku września C3 R5 był testowany na szutrze i asfalcie przez Yoanna Bonato, Stéphane’a Lefebvre’a oraz Craiga Breena. Łącznie auto przejechało już ponad 4000 kilometrów. Do pierwszych klientów ma trafić w pierwszej połowie 2018 roku.

Yoann Bonato:

To pierwszy raz, kiedy zostałem zostałem zaangażowany w tak wczesnym etapie rozwoju auta. Od samego początku byłem pod wrażeniem tego samochodu. Ciężko jest porównać C3 R5 z poprzednią generacją (DS3 R5 – przyp. red.), ponieważ tutaj naprawdę wszystko jest inne. Wykorzystanie podwozia, silnika i ergonomiki; naprawdę ma się wrażenie, że jest się o klasę wyżej. Moim celem na Rajd du Var będzie dalszy rozwój auta, dostarczenie zespołowi ważnych informacji oraz cieszenie się jazdą po tych fantastycznych drogach.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top