Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Mistrzostwa Polski Rallycross, Rallycross

Dariusz Topolewski wsiada do rallycrossowego Polo

Stały napęd na cztery koła, silnik o mocy blisko 600 koni mechanicznych i przyspieszenie do 100 km/h lepsze niż w bolidach Formuły 1 – to krótka charakterystyka rallycrossowego Volkswagena Polo przygotowanego do startów w najmocniejszej klasie SuperCars. W nadchodzącym sezonie tę niesamowitą konstrukcję, którą w mistrzostwach świata ścigali się tacy zawodnicy jak Tanner Foust, Toomas Heikkinen czy Anton Marklund, będzie można oglądać także na polskich torach. W siedmiu tegorocznych rundach OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross Volkswagenem Polo wystartuje bydgoszczanin, II wicemistrz Polski w rallycrossie – Dariusz Topolewski.

SuperCars to najbardziej efektowna i widowiskowa klasa w rallycrossie. Kierowcy w tych mocnych, napędzanych na wszystkie koła samochodach dostarczają kibicom wielu wrażeń w trakcie zaciętej rywalizacji zderzak w zderzak, która bardzo często toczy się w spektakularnych poślizgach. Polo, zbudowane przy wsparciu Volkswagen Motorsport przez renomowaną szwedzką stajnię Marklund Motorsport, to jedna z najlepszych i najbardziej konkurencyjnych konstrukcji w świecie rallycrossu. W mistrzostwach świata z tego samochodu korzystał m.in. Tanner Foust – Amerykanin, który ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie wywalczone w serii Global Rallycross Championship. Pierwsza okazja do zobaczenia Volkswagena Polo SuperCar w Polsce już za nieco ponad trzy tygodnie, podczas inauguracyjnej rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, która odbędzie się w weekend 7-8 kwietnia, na Autodromie Słomczyn pod Warszawą. Podobnie, jak w ubiegłym roku wstęp na zawody dla kibiców będzie bezpłatny.

Dariusz Topolewski:

Najmocniejsze i najbardziej spektakularne samochody w każdej dyscyplinie sportów motorowych są magnesem przyciągającym kibiców. W rallycrossie, wspólnie z rywalami i zawodnikami z innych klas, możemy zaproponować im cały dzień wysokoobrotowej akcji, którą mogą wygodnie śledzić w jednym miejscu i czasie. Rallycross rozwija się na całym świecie, nie inaczej jest w Polsce. Wiem, że w sezonie 2018 zmagania w klasie SuperCars będą bardzo zacięte, bo także konkurenci szykują kilka mocnych niespodzianek. Dlatego zapraszam kibiców na rundy mistrzostw Polski w rallycrossie. Dla mnie przesiadka do nowego, tak zaawansowanego samochodu będzie dużym wyzwaniem. Przede mną sporo pracy do wykonania, by jak najlepiej i najbardziej efektownie wykorzystać możliwości konstrukcji, którą ścigali się naprawdę mocni zawodnicy. To jednak jedno z najprzyjemniejszych wyzwań, jakie fan motoryzacji może sobie wyobrazić, więc z niecierpliwością czekam na pierwsze zielone światło nad torem w Słomczynie.

W sezonie 2018 sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Rallycross jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.
Do Góry