„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Dariusz Poloński chce wykorzystać doświadczenie na asfalcie

Przed zawodnikami kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Europy. Tym razem kolorowy korowód rajdówek zawita do Rzymu. Włoskie asfalty mają być miejscem, w którym Dariusz Poloński wykorzysta wieloletnie doświadczenie na asfaltach.

Rywalizacja w Pucharze Abartha dla Dariusza Polońskiego ma mieszany charakter. Bardzo dobra jazda przeplatana jest drobnymi awariami, które mają wpływ na dalszy wynik w imprezie. Gdy wszystko idzie zgodnie z planem tempo na odcinkach specjalnych jest na bardzo wysokim poziomie. Pierwszym asfaltowym występem dla załogi Poloński / Sitek był Rajd Wysp Kanaryjskich. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie się w Rzymie. Włoskie odcinki specjalne należą do szybkich i wąskich. Najmniejszy błąd może skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Fiat 124 Abarth powinien doskonale sprawdzić się na krętych drogach wokół włoskiej stolicy. Dlatego Dariusz jest spokojny i z optymizmem podchodzi do zbliżającej się rundy,choć zwraca uwagę na nieduże doświadczenie w Abarthcie i oczekiwaną dużą konkurencję.

Mamy więcej doświadczenia z asfaltem niż szutrem. Nie mamy go co prawda w Abarthcie 124, ale wiemy że może być bardzo szybki i zamierzamy to udowodnić. Na pewno będzie znacznie trudniej, ponieważ spodziewamy się znacznie więcej załóg w Abarthach, którzy będą szybcy.” – komentuje Dariusz Poloński

Fot. Flat Out Media
Do Góry