Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Dani Sordo zdominował Rali Serras de Fafe

Dani Sordo w ubiegły weekend wystartował w Rali Serras de Fafe, wygrywając niemal wszystkie odcinki za kierownicą Hyundaia i20 R5, notując na mecie ponad minutową przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Ricardo Teodosio.

Dla zawodnika Hyundai Motorsport start w szutrowej imprezie był dobrym przygotowaniem do następnych rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Dwunasta pozycja startowa do odcinków specjalnych pierwszego dnia, a następnie przecieranie trasy w kolejnych etapach imprezy, było cennym doświadczeniem dla Hiszpana.

Zwycięstwo w Rali Serras de Fafe pokazuje moc i konkurencyjność Hyundai i20 R5 oraz daje nam pewność siebie przed zbliżającym się Rajdem Meksyku. Czułem się bardzo pewnie w samochodzie, którym jeździłem tylko raz w czasie Rajdu Barum w ubiegłym roku. W ten weekend z przyjemnością jeździliśmy po tych odcinkach specjalnych. Mieliśmy tak wiele wsparcia od portugalskich kibiców i Hiszpanów, którzy przyjechali obejrzeć rajd. Było dla mnie niezmiernie ważne, żeby wejść w rytm przed Rajdem Meksyku i Rali Serras de Fafe było doskonałą okazją, żeby to zrobić” – powiedział Dani Sordo

Ten wynik jest bardzo ważny dla Daniego i Carlosa, ponieważ ten rajd jest zbliżony względem Rajdu Meksyku, który dla hiszpańskiej załogi jest pierwszym startem w tym roku.  W drugim starcie za kierownicą Hyundaia i20 R5, pierwszym na szutrze wygrali większość odcinków specjalnych i doprowadzili samochód do zwycięstwa. W ten weekend współpracowaliśmy z Hyundai Portugal, ich kierowcami Armindo i Bruno, podczas ich debiutanckiego startu w czasie krajowego sezonu, potwierdzając nasze zaangażowanie w stosunku do naszych klientów. Dziękujemy im za tak ciepłe powitanie w ich kraju oraz za całe wsparcie jakie nam dali” – podsumował szef Hyundai Motorsport, Andrea Adamo.
Do Góry