Kategoria: ERC

Łukjaniuk: dam z siebie wszystko

Wiele wskazuje na to, że czwarty zawodnik zeszłorocznego cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy, Aleksiej Łukjaniuk, wystartuje w tegorocznej edycji Rajdu Azorów. Rosjanin w wywiadzie dla redakcji portugalskiego raliforum.net przyznał, że w tym roku nie będzie stawiał przed sobą konkretnych oczekiwań. Kierowca podkreśla jednak, że chce dać z siebie wszystko i pokazać się z jak najlepszej strony.

Aleksiej Łukjaniuk:

Uwielbiam Rajd Azorów. Rywalizacja na tamtejszych odcinkach specjalnych sprawia mi ogromną frajdę. Poza tym to bardzo trudne i wymagające wyzwanie, w dodatku bardzo unikatowe. To rajd, w którym możesz mieć dobrą prędkość nawet w deszczu i we mgle. Jednym słowem – jestem bardzo podekscytowany tym wyzwaniem, nawet pomimo zeszłorocznych problemów.

Według mnie, aby osiągnąć dobry wynik w tym rajdzie, niezbędne są dwa czynniki. Pierwszy z nich to niezawodny samochód, a drugi dotyczy uważnej i delikatnej jazdy. Są one potrzebne do bezproblemowego pokonania odcinków specjalnych, które są niesamowicie wymagające. Nawet najmniejszy błąd ma duży wpływ na wynik. Przekonałem się o tym w poprzednich latach. Przepis jest prosty: szybciej niż konkurencja, utrzymując się na drodze.

Na pytanie o cele na tegoroczny Rajd Azorów Łukjaniuk odpowiedział:

W tym roku nie rozważam pod tym kątem. Odsuwam moje myśli od jakichkolwiek oczekiwań. Będzie, jak będzie, a ja dam z siebie wszystko i postaram pokazać się z dobrej strony.

 

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry