Kategoria: Terenowe

Dakar może wrócić do Afryki

fot. facebook/DakarRally

11 dni – tyle ma trwać przyszłoroczny Dakar. Trasa rajdu ma oprócz tego przebiegać tylko po terytorium Peru, po tym jak nie udało się dojść do porozumienia z innymi państwami. W związku z tym dyrektor imprezy, Etienne Lavigne ujawnił na łamach motorsportu, iż pojawił się pomysł przeniesienia zmagań w 2020 roku z powrotem do Afryki.

Etienne Lavigne:

Możecie sobie wyobrazić, że w kontekście tego roku, musimy myśleć o innych lokalizacjach, ponieważ nie możemy cierpieć z powodu decyzji, nad którymi nie zapanujemy. Taka sytuacja nie może mieć miejsca, ponieważ Dakar to największy rajd na świecie i najważniejszy na wszystkich poziomach. Dlatego musimy zaplanować przyszłość.

Od kilku miesięcy pracujemy nad budowaniem kontaktów w innych krajach, takich jak Algieria, Angola i Namibia. Odbyliśmy kilka podróży do Algierii, aby spotkać się z przywódcami politycznymi i wiemy, że istnieje chęć zorganizowania wydarzenia tego rodzaju.

Wszystkie zespoły i kierowcy czekają co roku, aby mieć atrakcyjny i interesujący Dakar, dlatego trzeba myśleć o innych krajach w następnych edycjach.

Dakar przeniósł się do Ameryki Południowej w 2009 roku.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry