Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

Czas na pierwszą w historii rundę Motul HRSMP

fot. Grzegorz Rybarski

Opublikowany został regulamin pierwszej w historii rundy cyklu Motul HRSMP, którą będzie XI Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza.

To zaiste historyczny moment. Życzę wszystkim zawodnikom, bezpiecznego sezonu, tyle samo met – ile startów , „pudeł”, „garnków” i doskonałej sportowej rywalizacji.

Pamiętajmy wszyscy, że cykl HRSMP należy do szlachetnej dyscypliny, jaką są motorowe sporty historyczne, a szlachectwo zobowiązuje. Etyka w HRSMP jest i musi pozostać na najwyższym poziomie. U nas silnik pożycza się od konkurencji, a auta serwisuje u rywali. Wartość wygranej mierzona jest wielkością tych, których pokonasz w uczciwej, sportowej walce. Uczciwie przegrać z lepszym to nie wstyd, a honor, ale wygrać nieuczciwie z kimkolwiek to hańba.

Przypomnę przy tej okazji pierwszy artykuł załącznika K do MKS:

FIA ustanowiła przepisy załącznika „K” do MKS, by umożliwić Rajdowym Samochodom Historycznym konkurowanie na zasadach, które chronią oryginalne specyfikacje techniczne okresu ich startów i zapobiegają modyfikacjom ich osiągów i parametrów, które mogłyby być skutkiem zastosowania w nich współczesnej technologii. Sport Samochodów Historycznych nie jest jeszcze jedną konkurencją sportu samochodowego do zdobywania trofeów, lecz oddzielną dyscypliną, w której fundamentalnym składnikiem jest pasja do samochodów i ich historii. Sport Samochodów Historycznych umożliwia aktywne celebrowanie historii automobilizmu.

Na koniec sparafrazuje jeszcze myśl Pierre de Fredy, barona de Coubertin – twórcy współczesnego ruchu olimpijskiego:

W HRSMP najważniejsze nie jest wygrywanie, lecz branie udziału; ważny jest nie triumf, lecz walka, nie chodzi o to, by zwyciężać, lecz umieć toczyć rycerski bój.

Z rajdowym pozdrowieniem
Koordynator HRSMP
Mirosław Miernik
Do Góry