Kategoria: ERC, RSMP

Czas finałowych rozstrzygnięć dla MSZ Racing

Fot. Josef Petru

Jesień w pełni, a to oznacza, że rajdowe zmagania dobiegają końca! W ubiegły weekend rozegrana została ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Europy, gdzie w walce o tytuł mistrzowski zespół MSZ Racing wspierał Aleksa Zawadę i Grzegorza Dachowskiego. Zaledwie tydzień później radomski zespół weźmie udział w finałowej rundzie polskiego czempionatu! Tam o wygraną w klasie czwartej powalczą Łukasz Byśkiniewicz z Tomaszem Borko.

Rajd Lipawy był zwieńczeniem ekscytującego sezonu w wykonaniu Aleksa Zawady i Grzegorza Dachowskiego. Załoga MSZ Racing stanęła w tym roku trzykrotnie na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu. Po triumfie w arcytrudnym Rajdzie Barum Zawada i Dachowski liderowali w klasie ERC Junior U27. Mimo pechowego dla nich Rally di Roma Capitale wciąż byli w ścisłym gronie walczących o tytuł mistrzowski. Zajmując piąte miejsce w Rajdzie Lipawy, zapewnili sobie bardzo dobre, czwarte miejsce w klasyfikacji sezonu. Warto tu też wspomnieć o indywidualnym sukcesie Grzegorza Dachowskiego – w klasie ERC 3 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji pilotów!

Aleks Zawada:

Zawsze nastawiam się na atak o najlepszy wynik, więc oczywiście mam pewien niedosyt. Tym bardziej że jeszcze przed wrześniowym rajdem we Włoszech byłem liderem klasyfikacji.  Jednak czwarte miejsce w tak wyrównanej stawce, walczącej na tak wysokim poziomie i tak traktuję jako spory sukces. W trakcie ostatniego rajdu sezonu na Łotwie daliśmy z siebie z moim pilotem, Grześkiem Dachowskim 100% i zajęliśmy w nim piąte miejsce.

Zbliżający się Rajd Śląska będzie ostatnią w tym roku okazją do zobaczenia zmagań w RSMP, a te są naprawdę ekscytujące! Wciąż ważą się losy mistrzostwa w klasie czwartej. W tym sezonie Byśkiniewicz i Borko stawali na podium w czterech z pięciu rozegranych rajdów! Taki bilans włącza ich do walki o koronę mistrzowską!

Jakub Wysocki, MSZ Racing:

Rajdy kończące sezon są zawsze ekscytujące. To właśnie na nich zazwyczaj ważą się losy tytułów mistrzowskich. Tak było tydzień temu, gdzie razem z Aleksem i Grześkiem walczyliśmy w Rajdzie Lipawy, i tak samo będzie w ten weekend z Łukaszem i Tomkiem. W tym sezonie klasa czwarta robi na wszystkich wielkie wrażenie. Ośki pędzą po odcinkach niesamowicie szybko i bardzo nam miło, że jedna z tych „osiek” to nasz mały Adam, którym Byśki robi świetne wyniki. Chłopaki są obecnie na trzecim miejscu w klasie, a podczas Rajdu Śląska jeszcze wiele może się wydarzyć. Trzymamy za wszystkich kciuki!

Koniec zmagań w polskim i europejskim czempionacie nie oznacza, że zespół MSZ Racing żegna się z dalszym ściganiem w tegorocznym sezonie. Po Rajdzie Śląska razem z Simonem Vallentinem wystartują w przedostatniej rundzie Tour European Rally, Rajdzie du Valais. W planach jest także start w Rajdzie Tuscan Rewind oraz Lausitz. Zespołu z Radomia nie zabraknie także na legendarnej Barbórce, gdzie pojawi się w dużym składzie!

Partnerami zespołu są: Media Service Zawada, Auto Żoliborz, Modesto oraz Ravenol.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry