Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Czarnecki powalczy w Super Nacional

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się tegoroczne mistrzostwa Polski w rallycrossie. Na odnowionym torze w Słomczynie wystąpi także czołowy zawodnik w tej dyscyplinie, Robert Czarnecki, który wystartuje w klasie Super Nacional. 

Lider teamu ISSRX, kierowanego przez Jakuba Iwanka, po kilku udanych wstępach w ubiegłym sezonie w Mitsubishi Lancerze kategorii Super Cars, Czarnecki przesiadł się do Opla Astry, którym pojawi się także podczas inauguracji OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2017.

Robert Czarnecki:

Spodziewam się bardzo dużej konkurencji, bo wielu zawodników przygotowało przez zimę prawdziwe potwory do rallycrossu. My skupiliśmy się na poprawie używanego dotąd Opla Astry, który został lepiej dopracowany. Jest to auto w dotychczasowej specyfikacji z małymi poprawkami. Tak naprawdę całą zimę poświęciłem pracy nad sobą. Liczę na to, że konfrontacja z kolegami przyniesie pozytywne efekty. A zapowiada się naprawdę arcyciekawe widowisko, bo w klasie Super Nacional spodziewany jest udział ponad 30 zawodników, co gwarantuje interesującą rywalizację. W tym gronie jest bardzo wielu kierowców, którzy mogą walczyć o czołowe miejsca. Zresztą cały sezon zapowiada się emocjonująco, bo moim zdaniem stawka będzie bardzo wyrównana. Jak wiadomo zmienił się promotor cyklu, więc już podczas pierwszej rundy przekonamy się jak to będzie wyglądało. Oczywiście zapraszamy wszystkich miłośników sportu samochodowego w niedzielę do Słomczyna!

Poza mistrzostwami Polski Robert Czarnecki zamierza także wystartować w kilku rundach Pucharu Strefy Europy Centralnej, ale szczegółowy program startów zawodnika z Warszawy będzie znany za kilka tygodni.
Do Góry