Kategoria: RSMP

Creogram Rally Team wraca na odcinki specjalne

29 września, po niespełna 3 tygodniach od ukończenia 51. Rajdu Dolnośląskiego Creogram Rally Team wspierany przez Partnera Generalnego – markę Lotto, stanie na starcie Rajdu Nadwiślańskiego, którego baza, w tym roku, usytuowana będzie w Lublinie. W piątkowy wieczór, w pięknej scenerii lubelskiego zamku, uroczystym startem 36 załóg – w tym cała czołówka RSMP – zainauguruje zmagania w kolejnej edycji tego rajdu. Załoga Creogram Rally Team, po bardzo udanym występie na Dolnym Śląsku, jest bardzo zmotywowana i naładowana pozytywną energią.

Dariusz Lamot:

Jesteśmy dobrze przygotowani do rajdu, liczymy na dobrą rywalizację i na pewno postaramy się podtrzymać dobre tempo z Rajdu Dolnośląskiego.

Tradycyjnie, Peugeota 208 R2 przygotuje i obsługiwać będzie sprawdzona ekipa Rallylab.

Organizatorzy zaplanowali w tym roku 11 odcinków specjalnych. Tradycyjnie, część z nich przebiegać będzie przez słynne podlubelskie sady. Załogi mają do pokonania ponad 137 kilometrów oesowych, co stanowi 31,5% całkowitego dystansu, który będą musiały przejechać tego weekendu.

Rajd Nadwiślański to rajd, w którym mam największe doświadczenie. Czuję się tu dobrze, co powinno pomóc w walce o dobrą pozycję. Już poprzednia edycja rajdu miała, zdecydowanie, urozmaiconą charakterystykę, a przy obecnej rywalizacji w klasie 4, wymagające i śliskie asfalty w połączeniu z bardzo szybkimi partiami, zapowiadają trudny rajd

– dodaje Lamot.

Jarosław Hryniuk:

Rajd Nadwiślański to kolejny ciekawy rajd w kalendarzu RSMP. Niby łatwy w nawigacji, jednak bardzo często okazuje się, że proste odcinki w połączeniu ze zmienną pogodą, mocno weryfikują liczbę załóg na mecie. Zależy nam, przede wszystkim, na mecie i punktach, w związku z tym myślę, że tempo będziemy dostosowywać do warunków jakie przygotuje nam organizator i rywale. Będziemy się starać, aby wynik w klasyfikacji z Rajdu Dolnośląskiego nie był wyjątkiem i pojawi się ponownie.

W sobotę po południu najlepszy zespoły podziękują kibicom podczas Ceremonii Mety, która odbędzie się na Placu Zamkowym w Lublinie. Początek o 15:30.

Zespół wspierają: Lotto – Partner Generalny, Creogram, Invento, Infoscan, MSZZ.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry