Kategoria: ERC, RSMP

Creogram Rally Team podsumowuje 26. Rajd Rzeszowski

Fot. Tomasz Filipiak

W sobotę 05.08 na Rynku Głównym w Rzeszowie oficjalne zakończył się 26 Rajd Rzeszowski. Choć od jego zakończenia minęło już kilka dni, echa imprezy nie milkną. Był to rajd, pod wieloma względami wyjątkowy – doborowa, bardzo liczna obsada, szybkie i wymagające odcinki specjalne oraz pogoda, która przypominała bardziej tę, której można doświadczyć na głębokim południu Europy.

Wszystko to spowodowało, że rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta, a margines błędu coraz mniejszy. O tym, jak ekstremalnie trudny był to rajd niech świadczą statystyki. Z 91 załóg, które ostatecznie wystartowały w zawodach, na mecie zameldowało się zaledwie 56. Sześć z jedenastu odcinków specjalnych zostało przerwanych po wypadkach, którym uległy startujące załogi. Największe żniwo zebrał OS 6 Lubenia, do mety którego nie dotarło aż 12 załóg.

– Rajd Rzeszowski w trzecim podejściu nareszcie ukończony! – cieszy się Dariusz Lamot, kierowca Creogram Rally Team.

Załoga Creogram Rally Team, również, nie ustrzegła się błędów, które mogły zakończyć przygodę z rajdem przedwcześnie. Na szczęście ich konsekwencje nie były poważne. Celem była meta rajdu i to główne założenie zostało zrealizowane. Nikt nie spodziewał się, że będzie to aż takie trudne… 26 Rajd Rzeszowski był nieocenionym doświadczeniem. Materiał do analizy jest bardzo obszerny, a wyciągnięte wnioski gwarantują dalszy rozwój i poprawę wyników.

Mamy to! I tutaj zdecydowanie przydała się  wiara w końcowy sukces, ale też fachowa obsługa ekipy Rallylab. Zespół mechaników miał co robić już po odcinku testowym, a gdyby nie zapał kibiców na odcinku Korczyna i Wysoka nie byłoby punktów na mecie. Wielkie dzięki! Generalnie jestem bardzo zadowolony z debiutu w cyklu ERC i szczere ukłony w kierunku naszych Partnerów. Sezon jest na półmetku i już dzisiaj szczegółowo planujemy jego dalszą część.

To był pierwszy rajd w żółto-niebieskich barwach naszego Partnera Generalnego – LOTTO, więc tym bardziej cieszymy się, że stanęliśmy na mecie rajdu.

Gratulujemy naszej ekipie, zespołowi Rallylab i dziękujemy pozostałym partnerom: Creogram Infoscan, Invento, MSZZ i oczywiście Kibicom, bez pomocy których na 100% nie zameldowalibyśmy się na rynku w Rzeszowie.

– powiedział Dariusz Lamot.

 

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry