Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Craig Breen – „moim celem jest powrót do WRC tak szybko, jak to możliwe”

Craig Breen w ubiegły weekend rywalizował we włoskim Rajdzie Sanremo, gdzie po imponującej jeździe na ostatnim etapie w deszczowych warunkach atmosferycznych sięgnął po zwycięstwo. Irlandczyk uważa, że agresywna jazda w tych warunkach była kluczem do sukcesu.

Craig Breen podkreśla, że starty w różnych rajdach na terenie Europy w tym we włoskich mistrzostwach są drogą do powrotu do Rajdowych Mistrzostw Świata. Rozwój swoich umiejętności poprzez jazdę w różnych warunkach, na nieznanych sobie odcinkach specjalnych ma poprawić konkurencyjność Craiga oraz udowodnić jego talent.

„Razem z Paulem Nagle byliśmy w odpowiednich nastrojach w czasie tego weekendu. Uwielbiam historię, dlatego zwycięstwo w Sanremo jest wyjątkowe. Jednak ważniejsze jest pojawienie się w Rajdowych Mistrzostwach Włoch i wygrana z chłopakami na ich podwórku. Oni na serio mocno naciskają i każda runda jest jak sprint, albo wyścig górski. Koledzy znają te odcinki specjalne, są w odpowiednich samochodach z właściwymi budżetami. My jedziemy przy dużo mniejszych nakładach. Nie chcę, żeby ludzie postrzegali mnie przez pryzmat rajdów niższej rangi, w których wygrywam. Moim celem jest powrót do WRC, tak szybko jak to możliwe” – podsumowuje Craig Breen.
Do Góry