Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Craig Breen – „moim celem jest powrót do WRC tak szybko, jak to możliwe”

Craig Breen w ubiegły weekend rywalizował we włoskim Rajdzie Sanremo, gdzie po imponującej jeździe na ostatnim etapie w deszczowych warunkach atmosferycznych sięgnął po zwycięstwo. Irlandczyk uważa, że agresywna jazda w tych warunkach była kluczem do sukcesu.

Craig Breen podkreśla, że starty w różnych rajdach na terenie Europy w tym we włoskich mistrzostwach są drogą do powrotu do Rajdowych Mistrzostw Świata. Rozwój swoich umiejętności poprzez jazdę w różnych warunkach, na nieznanych sobie odcinkach specjalnych ma poprawić konkurencyjność Craiga oraz udowodnić jego talent.

„Razem z Paulem Nagle byliśmy w odpowiednich nastrojach w czasie tego weekendu. Uwielbiam historię, dlatego zwycięstwo w Sanremo jest wyjątkowe. Jednak ważniejsze jest pojawienie się w Rajdowych Mistrzostwach Włoch i wygrana z chłopakami na ich podwórku. Oni na serio mocno naciskają i każda runda jest jak sprint, albo wyścig górski. Koledzy znają te odcinki specjalne, są w odpowiednich samochodach z właściwymi budżetami. My jedziemy przy dużo mniejszych nakładach. Nie chcę, żeby ludzie postrzegali mnie przez pryzmat rajdów niższej rangi, w których wygrywam. Moim celem jest powrót do WRC, tak szybko jak to możliwe” – podsumowuje Craig Breen.
Do Góry