Kategoria: WRC

Citroën testuje przed Rajdem Szwecji

fot. facebook/CitroënRacing

Cztery dni – tyle testować będzie zespół Citroëna przed zbliżającym się Rajdem Szwecji. Podczas ubiegłorocznej imprezy zawodnicy zgodnie narzekali na niezbyt dobre prowadzenie się rajdówki francuskiego producenta. Wspominali, że była nadsterowna na wejściach w zakręty. W tym tygodniu Citroën po raz pierwszy, od zeszłorocznego Rajdu Szwecji, sprawdza auto w warunkach charakterystycznych dla tej imprezy. O nastawieniu do testów opowiedzieli redakcji Motorsport-news Christophe Besse, dyrektor techniczny Citroëna oraz Craig Breen, kierowca.

Christophe Besse:

Poprawiliśmy specyfikację szutrową, więc powinniśmy mieć również lepsze auto na śniegu. W tym tygodniu musimy znaleźć dobre ustawienia rajdówki. Samochód różni się znacznie od zeszłorocznego.

Jestem pewien, że cztery dni testów nie wystarczą, by dogadać się w pełni z C3 WRC, ale zawsze jest to jakimś kompromisem. Jeśli przekładasz własne refleksje tylko na jeden rajd, to to nie jest dobre rozwiązanie.

Musimy być rozsądni, to jedyny rajd na tej nawierzchni, więc dajemy mu cztery dni, a potem pracujemy więcej na żwirze. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie zrobić co w naszej mocy przez te cztery dni. Musimy być wydajni i wykonać lepszą pracę niż w zeszłym roku.

Craig Breen:

Samochód znacznie poprawił się na szutrze, więc możemy mieć nadzieję, że na śniegu będzie tak samo. W ubiegłym roku na Rajdzie Wielkiej Brytanii warunki były naprawdę trudne, a samochód działał dobrze. Szwecja to jednak zupełnie inna para kaloszy – musimy poczekać i zobaczyć.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry