Kategoria: WRC

Citroën skupia się na 2018 roku

Przed rozpoczęciem sezonu 2017 spodziewano się, że francuski zespół będzie dominował na rajdowych trasach. Jednak wyniki nie są zadowalające. Szef Citroën Racing, Yves Matton pokładał duże nadzieje w nowym samochodzie. Niestety dotychczasowe wyniki nie spełniają oczekiwań, dlatego, jak powiedział dla portalu motorsport-news.co.uk, zespół skupił się na przygotowaniu do sezonu 2018.

Nasze działania koncentrują się na średnio i długoterminowych perspektywach. Pracujemy nad sezonem 2018. Chcemy odzyskać nasze tempo. Nie możemy powiedzieć, że nie mamy odpowiedniej prędkości, jednak występuje ona w określonych warunkach, a to w rajdach nie jest najważniejsze. Pracujemy nad tym, żeby być konkurencyjnym wszędzie.”

Matton zauważa, że po zwycięstwie Meeke’a w Meksyku zespół może nadal wygrywać rajdy, jednak zostało zmienione podejście do projektu. W Rajdzie Polski Citroënem C3 WRC jechał Andreas Mikkelsen. Norweg otrzymał samochód w najnowszej specyfikacji.

Nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiliśmy, nie wystawiliśmy samochodów w dwóch specyfikacjach. Wiele nauczyliśmy się w Polsce. Podjąłem tę decyzje po Rajdzie Sardynii. Chciałem homologować nowy podział momentu obrotowego. Praca nad zawieszeniem nie jest tak łatwa.  Kiedy zmieniasz dyferencjał część albo działa, albo nie działa. Z zawieszeniem nie można wziąć nowej części z półki i oczekiwać ideału – komentuje Matton.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry