Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Citroen nie podjął decyzji o opuszczeniu WRC. Kluczowy będzie regulamin na 2022 rok

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informację, z których wynikało, że francuski zespół zastanawia się nad opuszczeniem Rajdowych Mistrzostw Świata, jeśli nie zostaną wprowadzone rozwiązania promujące hybrydowe napędy. Do całej sprawy odniósł się szef Citroen Racing Pierre Budar.

Linda Jackson, szef Citroena w jednej z publikacji stwierdziła, że jej zespół wycofa się z WRC  po 2020 roku jeśli w przepisach na 2021 rok nie zostaną uwzględnione przepisy promujące bardziej ekologiczne napędy, czyli hybrydy. Kwestie skomentował również Pierre Budar, który nieco inaczej przedstawił pogląd zespołu – „Koncentrujemy się na rozporządzeniach na 2022 rok. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy potrzebna jest technologia elektryczna lub przynajmniej hybrydowa. Musimy to promować, tak jak powiedziała Linda Jackson. Jeśli nowe regulacje nie wezmą tego pod uwagę, nie będzie Citroena w WRC. Obecnie nie znamy decyzji dotyczącej 2021 roku i żadnej nie podejmiemy, jeśli nie poznamy przepisów na 2022 rok.” – skomentował Pierre Budar.

W poprzednim tygodniu FIA zatwierdziła, że aktualne przepisy zostaną utrzymane do końca 2021 roku, zgodnie z oczekiwaniami pozostałych zespołów. Na kolejne ustalenia federacji musimy poczekać. Zespół aktualnie nie określił swojego zaangażowania po 2020 roku.
Do Góry