Kategoria: WRC

Citroën podał skład na resztę sezonu

fot. Citroën Racing

Mads Østberg wsiądzie, obok Craiga Breena, do drugiego C3 WRC podczas prawie wszystkich pozostałych w tym sezonie rund. Wyjątkiem będzie Rajd Hiszpanii, gdzie zamiast Norwega pojawi się Sébastien Loeb.

W trzecim samochodzie zobaczymy, zgodnie z komunikatem, Khalida Al Qassimi. Wystartuje on w Finlandii, Turcji i Hiszpanii.

Pierre Budar, szef zespołu:

Wchodzimy teraz w fazę odbudowy, już powoli patrząc na 2019 rok. Wcześniej jednak musimy zakończyć ten sezon tak dobrze, jak to tylko możliwe, a Mads, zarówno ze względu na swoje doświadczenia z mistrzostwami świata, jak i z C3 WRC, może niewątpliwie pomóc nam zrobić to w sposób spokojny. Jego jazda jest konsekwentna, co znajduje odzwierciedlenie w wielu pojedynczych dobrych miejscach, które zajmował na prawie wszystkich wydarzeniach. Bardzo płynnie także powrócił do zespołu.

Østberg zaliczył w tym sezonie, za sterami c3 WRC, trzy imprezy. W Szwecji był szósty, podobnie w Portugalii, a podczas Rajdu Sardynii wywalczył piątą lokatę.

Mads Østberg:

Cieszę się, że mogę kontynuować rywalizację w teamie Citroën Racing! Naprawdę wspaniale było przejechać z zespołem te trzy rajdy, które kilka lat temu razem pokonywaliśmy. Jestem zaszczycony zaufaniem, którym marka i Pierre mnie obdarzyli. Będę robił wszystko co mogę, aby odpłacić się im w najlepszy sposób w następnych kilku rajdach.

Zacząłem zaprzyjaźniać się z C3 WRC, a Rajd Finlandii, mój ulubiony weekend sezonu, zbliża się. Jestem przekonany, że mamy wszystkie cechy, które są niezbędne, aby dobrze się spisywać na tych pięciu dodatkowych występach.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry