Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Citroën na podium w Rajdzie Meksyku

Rajd Meksyku okazał się całkiem pomyślny dla Citroën Abu Dhabi World Rally Team. Zespół po raz pierwszy w sezonie mógł cieszyć się z podium Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

Mads Østberg i Jonas Andersson stoczyli ciężką i ciekawą walkę o utrzymanie drugiego miejsca w imprezie. Mocno naciskał ich rywal i jednocześnie rodak, Andreas Mikkelsen. – Cieszę się, że byłem w stanie pokazać i utrzymać bardzo dobre tempo w całym rajdzie. Drugie miejsce to świetny wynik w szutrowym debiucie DS 3 w specyfikacji 2015. Daje nam to pewność siebie na resztę sezonu. Musimy nadal pracować i poprawiać się w przyszłości – mówił na mecie Norweg.

109_OSTBERG_MEXICO_2015Dla korzystającego z Rally2 Krisa Meeke’a najważniejszym celem było ukończyć rajd dla klasyfikacji zespołów fabrycznych. Brytyjczyk zgarnął 4. punkty do tabeli. – Jestem przyzwyczajony do pracy pomiędzy rajdami. Prawdopodobnie będę musiał zrobić krok w tył przed Rajdem Argentyny. Zresetuję się i spróbuję rozpocząć sezon od nowa.

O występie zespołu wypowiedział się także zastępca dyrektora, Marek Nawarecki. – Rajd kończy się dla nas pozytywnym akcentem. Samochód pokazał po raz kolejny, że jest konkuencyjny i Mads pojechał wystarczająco dobrze, aby uniknąć kłopotów w tej skomplikowanej, meksykańskiej imprezie. Jesteśmy trochę rozczarowani z postawy Krisa, bo popełnił błąd na początku rajdu. Ogólnie rzecz biorąc ich występy były dobre, chociaż wolelibyśmy zdobyć więcej punktów. Mimo to jest to dobry prognostyk na resztę sezonu!
Do Góry