Kategoria: WRC

Citroën liczy na pierwszą piątkę w Portugalii

Podczas szóstej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata Citroën Total Abu Dhabi WRT wystawi aż cztery załogi. Będą to Kris Meeke / Paul Nagle, Craig Breen / Scott Martin, Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau oraz Khalid Al Qassimi / Chris Patterson. Rajd Portugalii odbędzie się w tym roku po raz pięćdziesiąty.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie rywalizacja rozpocznie się w czwartkowy wieczór w Guimarães. Następnie odbędzie się super odcinek specjalny Lousada, a po nim samochody trafią do parc ferme. W piątek załogi ruszą do rywalizacji na trzech odcinkach specjalnych pokonywanych dwukrotnie w kierunku odwrotnym do ubiegłego roku, zaś w piątek wieczorem zawodnicy będą zmagać się z nowym, ulicznym odcinkiem, Braga. Sobota będzie bardzo wyczerpująca, dwukrotnie będzie pokonywany odcinek Amarante liczący 37,55 km. W niedzielę zawody przeniosą się na Fafe. Odcinek ten będzie również pokonywany dwukrotnie. Nie zabraknie także słynnego oesu Gathered.

YVES MATTON,  szef zespołu:

Po tym, jak wystawiliśmy trzy załogi w Rajdzie Korsyki, przychodzi czas, abyśmy zrobili kolejny krok na przód i wystawili cztery, i robimy to właśnie teraz w Rajdzie Portugalii. To jest wielkie osiągnięcie i w dużej mierze zależy to od pracy naszego zespołu technicznego. Po naszych nieudanych dwóch ostatnich rajdach, które były znacznie poza naszymi oczekiwaniami, w szóstej rundzie będziemy chcieli prosić kierowców o ukończenie rajdu i mam nadzieję, że przynajmniej dwa C3 WRC znajdą się na mecie w pierwszej piątce.

KRIS MEEKE:

Argentyna była dzika i nic nie szło tak, jak trzeba. To się czasami zdarza i musisz to jak najszybciej zostawić za sobą. Czuję się dobrze przed Rajdem Portugalii, chociaż nie mogę powiedzieć, że czuje się pewnie. Myślę, że zrobiliśmy swoje – dużo pracy wykonaliśmy podczas testów i to powinno nam pomóc pójść we właściwym kierunku. Cieszę się, że będę tutaj rywalizował. Oczywiście mam wspaniałe wspomnienia ze zwycięstwa w 2016 roku. Poza tym entuzjazm kibiców sprawia, że naprawdę panuje tutaj niepowtarzalna atmosfera. W tym roku jest też sporo zmian, dlatego musimy zrobić dobre notatki, a koncentracja będzie kluczowa w tym rajdzie.

CRAIG BREEN:

Podobnie jak w Argentynie, Rajd Portugalii będzie dla mnie czymś nowym. Mam notatki z 2016 roku, ale to nie wszystko. Wiem, że muszę zrobić jakiś postęp na tym rodzaju nawierzchni, nie mam na razie za dużo doświadczenia. Nabywałem go głównie w Polsce czy Finlandii. Odbyliśmy testy w tym tygodniu w Sardynii i były bardzo pozytywne. Koncentrujemy się na kluczowych punktach oraz na tym, czego nauczyliśmy się w Argentynie. Citroën C3 WRC na pewno będzie lepszy w Portugalii.

STÉPHANE LEFEBVRE:

Czego nie mogę powiedzieć o poprzednich rundach, na tym rajdzie czuję się dobrze. Rywalizowałem tutaj w samochodzie R5 oraz WRC i mam dobre doświadczenia na tego typu nawierzchni. Kiedy odcinki są szerokie i szybkie, jest po prostu wspaniale. Naprawdę bardzo lubię Amarante, najdłuższy odcinek tego rajdu.

KHALID AL QASSIMI:

Po prawie mojej półrocznej przerwie od samochodów WRC, muszę się dobrze przygotować do Rajdu Portugalii. To będzie moja pierwsza próba w samochodzie C3 WRC i wiem, że to jest ogromny krok w porównaniu do samochodów, których używałem w poprzednich sezonach. Moim celem będzie odzyskanie pewności bez zbędnego ryzyka. Cieszę się, że biorę udział w jednym z moich ulubionych rajdów. Atmosfera jest tutaj naprawdę bardzo specjalna, fani portugalscy są głośni i entuzjastyczni, szczególnie na FAFE Jump.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry