Kategoria: Różne

Chrzanowski i Binięda wywalczyli tytuł mistrzowski

Na pierwszym miejscu ukończyła zmagania w mistrzostwach Łotwy w rally sprintach załoga Sebastian Chrzanowski i Adam Binięda, która w ubiegły weekend przypieczętowała zdobycie tytułu Mistrzostwa Łotwy w klasie 1600. Zwycięscy cyklu SzuterCup z 2015 roku rywalizowali w tym sezonie na Łotwie w cyklu rally sprintów. Ostatni rajd – Rally Saldus – Chrzanowski i Binięda ukończyli na 3. miejscu, co po wcześniejszych wygranych w Rajdzie Łotwy i Vieksinai oraz drugim miejscu w Rajdzie Talsi dało im potrzebne punkty do utrzymania pozycji lidera w klasie oraz zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Sebastian Chrzanowski:

To kolejny duży krok na naszej rajdowej drabince. Ten sukces, to zasługa całego świetnie działającego zespołu. Przez cały sezon mieliśmy bezawaryjny samochód, nie zawiódł nas ani na chwilę, przez co mogliśmy się skoncentrować na rozwoju i dążeniu do celu, czyli walki o Mistrzostwo Łotwy. Ten sezon wymagał ode mnie dużo więcej niż sezony spędzone tu w Polsce. Kompletnie nowe trasy, kompletnie inna specyfika odcinków, duże prędkości i znakomici, miejscowi kierowcy.

Połączenie sił naszych partnerów, firm Schwarte-Milfor, Mart-Styl oraz IT Prosper w znaczącym stopniu wpłynęło na nasze przygotowania do zawodów. Dziękuje serdecznie mojemu Pilotowi Adamowi, z którym wspólnie wyznaczamy sobie cele i je realizujemy, mechanikom oraz wszystkim osobom, które wierzyły w nasz sukces w ten weekend! Do zobaczenia w sezonie 2018!

Adam Binięda:

Jest to nasz duży sukces. Osiągnięty ogromną determinacją i wytrwałością. Przed sezonem zakładaliśmy, że będzie to rok nauki i zbierania doświadczenia. Wiedzieliśmy, że łotewscy kierowcy prezentują szybkie tempo i będzie trzeba mocno się spinać, by im dorównać. Na pewno pierwsza trójka na koniec sezonu, to było coś, co uważalibyśmy za duże osiągnięcie. A okazało się, że przed ostatnią rundą stoimy przed szansą na wywalczenie mistrzostwa. Ostatnią rundę, Rally Saldus pojechaliśmy więc z rozwagą, by być na mecie z cennymi punktami. Plan wykonaliśmy w 100% i tytuł trafia w nasze ręce. Duże podziękowania należą się naszemu serwisowi, oraz naszym Przyjaciołom i kibicom którzy byli z nami, wspierali nas i zagrzewali do walki w całym sezonie!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry