Kategoria: Różne

Chrzanowski i Binięda wystartują w Rally Vieksinai

Rally Vieksinai, to kolejna runda łotewskich rally sprintów, w której wystartuje załoga Schwarte Milfor Rally Team – Sebastian Chrzanowski i Adam Binięda. Rajd odbędzie się jednak na…Litwie i będzie to łączona runda mistrzostw Łotwy oraz Litwy w rally sprintach. Zawodnicy będą mieć do pokonania dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 57 kilometrów oesowych.

Sebastian Chrzanowski:

Nasz sezon na Litwie i Łotwie wchodzi w decydującą fazę. Do końca sezonu zostały już tylko dwie rundy, a grono naszych partnerów się rozszerza. Firma Mart-Styl Aranżacja Lokali postanowiła być z nami w tych decydujących dla nas rundach i wesprzeć nas w przygotowaniach, abyśmy mogli powalczyć o końcowy triumf. Sytuacja w punktacji sezonu jest bardzo interesująca. Do lidera tracimy 10 punktów, więc taktyka na ten rajd to być przed aktualnym liderem, ale również walczyć o jak najlepszy wynik w rajdzie. Apetyty mamy duże, ale dozujemy emocję, aby na koniec sezonu być na najwyższym stopniu podium. Trzymajcie kciuki za nas!

Adam Binięda:

Ostatnie nasze wyniki na Łotwie pozwalają być dobrej myśli, co do kolejnego startu, choć przeprowadzanego tym razem na Litwie. Rajd składać się będzie z 10 odcinków specjalnych, ale 6 z nich nazwałbym sprinterskimi, ponieważ liczą tylko po 3-4 kilometry. Tu więc nie będzie miejsca na rozgrzewkę, tylko od początku trzeba będzie wciskać gaz do podłogi. W cyklu rocznym, awansowaliśmy na drugie miejsce, ale różnice punktowe są niewielkie nawet między 1. a 5. zawodnikiem. Przed sezonem nawet nie zakładaliśmy, że będziemy w takim miejscu, a przed nami pojawi się szansa na walkę o pozycję lidera. Nie chcemy się jednak oglądać na innych, ani liczyć punktów. Od początku chcemy pojechać szybko, utrzymać tempo z Rally Latvija, a na koniec zobaczymy, co z tego wyjdzie. Oby nie gorzej niż ostatnim razem. 🙂

Partnerami zespołu są: Mart-Styl Aranżacja Lokali, IT Prosper, Schwarte Milfor, Pensjonat Wulpink, Rywal RHC oraz Centrum Edukacyjne Maximus.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry