Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Chris Ingram – „chce być pierwszym brytyjskim mistrzem Europy od ponad 50 lat”

Chris Ingram chce zostać pierwszym brytyjskim kierowcą od czasów Vic Elforda z 1967 roku, który wygra Rajdowe Mistrzostwa Europy (FIA ERC). Potwierdził już swój udziału w Rajdzie Azorów, imprezie otwierającej sezon 2019.

Ingram nadal pracuje nad zapięciem budżetu niezbędnego do prowadzenia przez cały sezon ataku na tytuł ale ma nadzieję, że udany start jego zespołu na imprezie w „Ponta Delgada” pomoże mu w znalezieniu sponsorów.

Będzie kontynuował karierę w barwach Toksport WRT wraz ze swoim pilotem również Brytyjczykiem Rossem Whittockiem, będzie to jego szósty sezon w ERC najlepszym poligonie dla młodych kierowców zmierzających na szczyt.

Mieliśmy kilka trudności w znalezieniu sponsoringu ale nie poddajemy się, chce być pierwszym brytyjskim mistrzem Europy od ponad 50 lat – to cel na całe życie”, powiedział mistrz ERC Junior Under 27 z 2017 roku. „Pracowałem nad tym odkąd wszedłem w mistrzostwa w 2014 roku, a dzięki Toksport i ŠKODA Fabia R5 mam teraz wyjątkową szanse by to zrobić. Teraz potrzebuję wsparcia, aby kontynuować przygodę w zespole Toksport.Bez nich: Michelin, CarFinance247, Andrews Heat for Hire, ŠKODA UK i wielu innych nie byłbym tu gdzie teraz jestem, więc chcę im podziękować za wiarę we mnie. Jak tylko wrócę z Azorów, będę pracował nad dopięciem budżetu by kontynuować sezon”.

24-letni Ingram zajął drugie miejsce za Nikołajem Gryazinem w walce o tytuł ERC Junior Under 28 w rundzie finałowej na Łotwie w październiku ubiegłego roku. Ingram będzie jednym z faworytów do zdobycia tytułu w tym roku. Mając w pamięci imponujące wyniki w 2018 roku, który był pierwszym sezonie w samochodzie klasy R5, Ingram rozpoczął walkę od czołówki właśnie w wspomnianym wcześniej Rajdzie Azorów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Chris po raz kolejny postanowił udowodnić swój talent w ERC” – powiedział Jean-Baptiste Ley – koordynator ERC. „Chris ma możliwość walki tytułu mistrza Europy i zdobycia szczytu tego sportu. Mamy nadzieję, że drugi sezon w ERC1 da mu odskocznię, na którą zasługuje. ”
Do Góry