Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Puchar Tedex, RO, KJS

Chodzyński wygrywa Mazowieckie Szutry

Jubileuszowe XX Rally Mazowieckie Szutry za nami. Na starcie tegorocznej edycji imprezy stanęły 24. załogi, wśród których 96% załóg to zawodnicy Pucharu TEDEX WRC. Załogi miały do pokonania pięć prób sportowych w dwóch pętlach, zlokalizowanych na terenie Warszawy. Pomimo ciepłej, wiosennej pogody i ciekawych prób nie wszyscy osiągnęli PKC 10, zlokalizowany na kopalni piasku wiślanego Polbot Kruszywa. Trasy były szybkie i wymagające sporych umiejętności prowadzenia auta.

Od początku z zapartym tchem śledziliśmy pojedynek o podium w rajdzie pomiędzy trzema załogami aut czteronapędowych. Dariusz Chodzyński (Subaru Impreza), Michał Gąsior (Mitshubisi Lancer), Bartek Winiarek (Audi S2) od samego początku nadali tempo i do ostatniego OS-u walczyli o jak najwyższą pozycję. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Dariusz Chodzyński, wygrywając generalkę Mazowieckich Szutrów oraz zajmując 1. miejsce w klasie oraz w klasyfikacji TEDEX WRC, drugie miejsce podium zajął Michał Gąsior (Mitshubisi Lancer), który do ostatniego OS-u bił się z Bartkiem Winiarkiem (Audi S2), który uzupełnił podium imprezy zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Najszybszą „ośką” na szutrach zostało Renualt Clio załogi Kacper Terlikowski/Krzysztof Zdunek (1 miejsce w kl. 3 oraz 5 w kl. generalnej rajdu).