Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Chiny o krok od WRC

Rally Beijing Huairou, który odbył się w miniony weekend, najprawdopodobniej pojawi się w kalendarzu WRC 2016, po tym jak był obserwowany przez działaczy Mistrzostw Świata.

Odcinki są dobre, a organizacja w Chinach zrobiła krok na przód. Są jeszcze pewne kwestie bezpieczeństwa i odcinki będą musiały być zamknięte. Mieliśmy przypadek, gdzie natknęliśmy się na motorower jadący pod prąd odcinka. Trzeba się tym zająć i mówi się, że to będzie runda WRC. Nie ma innego rajdu w pobliżu. Pojawi się nowy szutrowy rajd blisko Pekinu, ale myślę, że to będzie Huairou – mówił Mark Higgins, który zakończył zmagania na drugiej lokacie.

Jakość rajdu i organizacji jest dla nas punktem odniesienia i podejmiemy decyzję, czy zorganizujemy rundę WRC. Przeprowadziliśmy krótką rozmowę telefoniczną po rajdzie i wszystko było w porządku. Nie mamy jednak oficjalnego raportu, więc jest za wcześnie na konkretną odpowiedź – mówił Olivier Ciesla.

Chiny mają wiele do zaoferowania dla WRC. Rywalizowałem tutaj podczas dwóch rajdów i oba odbywały się na niesamowitych drogach, które stanowią prawdziwe wyzwanie. Jestem pewien, że odpowiednie środki zapewnią prawidłowe wykonanie zadania. Ten sport rozwija się w tej części świata i to fantastyczna okazja dla rajdów, by pokazać się 1,3 miliardowej społeczności – dodał Stuart Loundon, pilot Alistera McRae.
Do Góry