Kategoria: Rallycross

Chicherit i Grosset-Janin poprowadzą Renault Megane R.S. RX

Stawka prywatnych zespołów, które zadeklarowały udział w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, systematycznie powiększa się. Do ekip walczących na torach całego świata dołączy zespół GCK, którego kierowcami będą Guerlain Chicherit i Jerome Grosset-Janin. Nowa sportowa siła wspierana przez Prodrive wystawi do walki Renault Megane R.S. RX.

Guerlain Chicherit jest znany międzynarodowej publiczności głównie ze startów w rajdach terenowych. Jego zespołowy kolega ma w swoim dorobku starty w Rajdowych Asfaltowych Mistrzostwach Francji i tytuł Rallycrossowego Mistrza Francji z 2013 roku. Od tego sezonu będzie startował w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, bazując na doświadczeniu z występów w EuroRX w 2015 i 2016 roku. W pracach rozwojowych nad Renault Megane pomaga również Timo Scheider, utytułowany niemiecki kierowca. Aktualnie jego zadaniem jest odpowiednie dostrojenie samochodu do warunków panujących na torze w Barcelonie.

Jerome Grosset-Janin:

GCK, wspólnie z doświadczonym Prodrivem, opracowało niesamowity projekt; to daje mi wielkie zaufanie do tego przedsięwzięcia. Dzięki innowacyjnemu i odważnemu założeniu projektowemu Renault Megane R.S. RX wygląda bardzo agresywnie. Kiedy pierwszy raz rzuciłem okiem na samochód, byłem podekscytowany. Wykracza to poza wszystko, co do tej pory zaprojektowano i reprezentuje wartości, które mnie inspirują – myśleć nieszablonowo i odważyć się na coś wielkiego. Jazda na najwyższym światowym poziomie to marzenie z dzieciństwa. W tym roku będę miał okazję jeździć w mistrzostwach świata…

Guerlain Chicherit:

Jestem podekscytowany faktem, że Jerome dołącza do zespołu. Będziemy francuską siłą, z którą trzeba się liczyć. Jerome jest niesamowicie głodny sukcesu i już widzę, jak tworzy się pomiędzy nami miła rywalizacja w zespole, co powinno zaowocować miłym i ekscytującym sezonem.

Jerome jest doświadczonym zawodnikiem, dobrze zna ten sport i tory, po których będziemy jeździć. Dodatkowo samo GCK ma duże doświadczenie. Zdobywając dwukrotnie drugie miejsce w EuroRX, mój kolega jest gotowy do stawienia czoła mistrzostwom. Teraz wszystko w rękach GCK, żeby otrzymał równie dobry samochód.

Współpraca z Timo Scheiderem na początku testów to wielkie szczęście dla GCK. Doświadczenie Timo jest cenne, ponieważ przygotowujemy samochód do startu w Barcelonie. Ciężko pracujemy na miejsce na podium. Moim marzeniem jest zobaczenie jednego z samochodów GCK Team na podium!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry