Kategoria: RSMP

Cel: przypieczętować mistrzostwo Polski

Filip Nivette i Kamil Heller na przełomie września i października wystartują w 5. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 5. Rajdzie Nadwiślańskim, rozgrywanym w okolicach Lublina. Załoga Skoda Fabii R5 przyjedzie do województwa lubelskiego z jasno postawionym celem, jakim jest zdobycie tegorocznego mistrzostwa Polski na jedną rundę przed końcem sezonu.

Na liście zgłoszeń do 5. Rajdu Nadwiślańskiego znalazło się ponad 36 załóg. Cztery z nich zasiądą za kierownicą samochodów klasy R5 – w bliźniaczej Fabii ścigać będzie się Dominik Butvilas, natomiast do Forda Fiesty R5 wsiądą Zbigniew Gabryś i wicelider Inter Cars RSMP Tomasz Kasperczyk. Bardzo silnie w 5. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wygląda stawka samochodów Proto, których na starcie za sprawą Bryana Bouffiera, Jakuba Brzezińskiego, Mariusza Steca i Huberta Maja pojawi się aż cztery.

Filip Nivette, który niespełna trzy tygodnie temu sięgnął po zwycięstwo w 51. Rajdzie Dolnośląskim określane przez wielu obserwatorów mianem milowego kroku w stronę sięgnięcia po mistrzowski tytuł, będzie miał okazję na spełnienie swoich marzeń już w ten weekend w Lublinie.

Pierwszy odcinek specjalny 5. rundy RSMP 2017 rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00. Ta pętla będzie składała się z oesów Urzędów i Józefów, po których cała stawka wjedzie do Oddalonej Strefy Serwisowej A (Kraśnik). Sobotnią rywalizację zamkną drugie przejazdy Urzędowa i Józefowa, a także nowa w harmonogramie Arena Lublin (2,12 km). Kierowcy tego dnia pokonają odcinki specjalne o łącznej długości 79,50 km.

Drugi dzień, choć liczy o jeden oes więcej, będzie nieco ponad 10 km krótszy – w niedzielę akcja Rajdu Nadwiślańskiego przeniesie się na odcinki specjalne Garbów, Nałęczów oraz Jastków, z których każdy zostanie pokonany dwukrotnie.

Filip Nivette i Kamil Heller przed rozpoczęciem rywalizacji w przedostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski podkreślają, że najważniejsze w tej edycji nie będzie zwycięstwo, a bezpieczne dotarcie do mety i zdobycie większej liczby punktów od znajdującego się na drugim miejscu w tabeli Tomka Kasperczyka.

Filip Nivette:

Chcemy pojechać przede wszystkim z głową. Nie znaczy to, że będziemy jechać wolno, ale nie zamierzamy też uskuteczniać szczególnych szaleństw. Musimy dowieźć do mety punkty, nie musimy być pierwsi, żeby spełniły się nasze marzenia na koniec sezonu. Pojedziemy ostrożnie, będziemy rozglądać się dokoła i pilnować tego, co robią nasi rywale. Najważniejsze, aby do mety za nami przyjechał Tomek Kasperczyk.

Klasyfikacja generalna RSMP przed Rajdem Nadwiślańskim:

  1. Filip Nivette – 92
  2. Tomasz Kasperczyk – 53
  3. Zbigniew Gabryś – 46
  4. Bryan Bouffier – 42
  5. Dominik Butvilas – 30

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry