Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Byśkiniewicz: wprowadziliśmy kilka poprawek, które powinny wpłynąć na lepsze czasy

Bardzo krótko, bo tylko trzy tygodnie trwała przerwa dla zawodników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Cała stawka, a w niej Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski, już w najbliższy weekend 9-10 czerwca wystartuje w Rajdzie Nadwiślańskim. Będzie to trzecia runda zmagań o tytuł Mistrza Polski w rajdach samochodowych. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAMu wystartują Hyundaiem i20 R5. Baza Rajdu Nadwiślańskiego powraca do Puław, a trasy zlokalizowane zostały na przepięknych terenach wzdłuż Wisły. Byśkiniewicz i Wisławski dobrze znają ten rajd- w 2015r. zwyciężyli w kategorii 2WD, czyli wśród samochodów z napędem na jedną oś.

Łukasz Byśkiniewicz:

Z Rajdem Nadwiślańskim mam wiele miłych wspomnień. To tu, gdy jeszcze nazywał się Mazowiecki, w 2011 roku debiutowałem w rajdach. W 2015 roku wygraliśmy wśród wszystkich samochodów z napędem na jedną oś. Mogę też pokusić się o nazwanie go „domowym” ponieważ jest to najbliższy rajd od Warszawy, w której mieszkam. Wiem, że przy trasie będzie moja rodzina – to z pewnością doda jeszcze więcej motywacji do sprawnej jazdy. Trzeci raz wsiadamy do naszego Hyundaia i20 R5. Wprowadziliśmy kilka poprawek, które powinny wpłynąć na lepsze czasy. Odcinki specjalne w większej części powtarzają się z poprzednich lat. Sporym wyzwaniem jest wyłapanie miejsc gdzie asfalt trzyma, a gdzie nie, ponieważ jest tam kilka rodzajów nawierzchni. Jeżeli chodzi o opony to jeśli pogoda będzie stabilna to już wiem jakie Micheliny założę.

Serdecznie zapraszam na organizowany przez Automobilklub Polski rajd, który co roku jest perfekcyjnie przygotowany. Wpadnijcie też do naszego serwisu. Tam czekać będzie strefa przygotowana przez naszego Partnera Kratki. Nasze starty wspierane są również przez firmy: NOVOL, TEKOM Technologia, iPlanet Radom, Modesto s.c., Michelin Polska, Hyundai Polska i dołączającej do nas Inter Box Promotion. Patronat medialny zapewnia macierzysta TVN TURBO.

Maciej Wisławski:

Cieszę się, że rajd organizowany przez Automobilklub Polski powraca do Puław i na trasy pogranicza Lubelszczyzny i Mazowsza. Dobrze kojarzymy ten rajd. Odcinki specjalne są specyficzne i zupełnie inne niż te, które przejechaliśmy w trakcie dwóch pierwszych rajdów sezonu. Jest sporo prostych, prędkości są wysokie, a to wymaga od kierowcy wyjątkowej precyzji w dobieraniu punktów hamowania. Bardzo lubię ten rajd i zachęcam do wybrania się na przykład w okolice Kazimierza Dolnego, Wilkowa, Urzędowa. Do zobaczenia na trasie i na naszym serwisie gdzie nasz Partner Kratki przygotował strefę na „kawkę i coca-colkę.”
Do Góry