Kategoria: Rajd Barbórka, Różne

Byśkiniewicz i Wisławski wspólnie zadebiutują w R5-tce podczas 55. Rajdu Barbórka

2 grudnia wszyscy fani polskiego sportu motorowego zgromadzą się podczas 55. Rajdu Barbórka, którego finał odbywa się na słynnym odcinku OS Karowa w Warszawie. W tegorocznej edycji rajdu na prawy fotel Łukasza Byśkiniewicza z TVN Turbo Rally Team dołączy ponownie legenda polskiej motoryzacji – Maciej Wisławski. Podczas Barbórki wspólnie zadebiutują w topowym aucie rajdowym – Fordzie Fiesta R5, który jest marzeniem każdego rajdowca. Wśród partnerów tego duetu znalazło się m.in. mytaxi.

Na liście startowej tegorocznej edycji Rajdu Barbórka widnieje ponad sto załóg, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego formatu, m.in. zeszłoroczny zwycięzca – Kajetan Kajetanowicz, a także Gilles Panizzi, francuski kierowca cyklu WRC. Ekipa „Byśkiego” i „Wiślaka” w zeszłorocznej Barbórce zwyciężyła w kategorii 2WD, czyli z napędem na jedną oś. W tym roku mają szansę powalczyć o najwyższe podium dzięki samochodowi rajdowemu z napędem 4×4. Będzie to ich siódmy, wspólny start w Rajdzie Barbórka.

Łukasz Byśkiniewicz:

Udział w 55. Rajdzie Barbórka w Fordzie Fiesta R5 z Maciejem Wisławskim u boku to dla mnie spełnienie marzeń. Dla mnie i dla „Wiślaka” to debiut w R5-tce, więc tegoroczna Barbórka jest dla nas szczególna. Konkurencja ma za sobą kilka lat startów podobnymi autami. Plan to jechać żwawo, świetnie się bawić i w ramach „Kryterium Asów” pojechać najsłynniejszy odcinek specjalny w Polsce, czyli „Panią Karową”.

Maciej Wisławski:

To mój trzydziesty start w Rajdzie Barbórka, a z Łukaszem Byśkiniewiczem siódmy. Jestem szczęśliwy i pozytywnie zaskoczony, że jedziemy razem, ponieważ podczas Rajdu Barbórka towarzyszyły nam liczne sukcesy. To zaskoczenie jest o tyle większe, że zasiądziemy w samochodzie z napędem na cztery koła. Ford Fiesta R5 to marzenie wielu kierowców i jestem dumny, że Łukaszowi udało się je zrealizować.

W tym roku ponownie wśród głównych partnerów tego duetu znalazło się mytaxi, które oprócz wsparcia rajdowej załogi TVN Turbo, oferuje dla wszystkich 50% zniżki na dojazd/powrót taksówką na teren imprezy we wszystkich jej odcinkach (Bemowo, Modlin i Karowa). Dodatkowo, można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są wejściówki na Rajd Barbórka (więcej informacji na oficjalnym fanpage mytaxi – Aplikacja Taxi na Facebooku), które umożliwiają m.in. miejsce w strefie VIP, odwiedzenie parku serwisowego 55. Rajdu Barbórka i wejście do wszystkich stref kibica na Odcinkach Specjalnych.

– Warto marzyć, ciężko pracować i otaczać się wspaniałymi ludźmi, którzy pomagają te marzenia realizować. Chciałbym serdecznie podziękować za wspólny wysiłek i zaufanie naszym Partnerom, bez których start tym wspaniałym autem byłby niemożliwy – dodaje Byśkiniewicz.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry