Kategoria: Różne

BS Rally Team: Jawor nas ostrzegł

W miniony weekend Mariusz Brylski i Sławomir Szpot, zawodnicy BS Rally Team, walczyli na trasach 1. rundy Tarmac Masters 2018. Baza zawodów zlokalizowana była w Jaworze. Załogi pokonały sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 36 km.

Edycja 2017 pokazała, jak wiele emocji mogą dostarczyć kręte, szybkie i równe drogi w okolicach Jawora. W połączeniu z tegoroczną zdradliwą pogodą i czarnym lodem na trasie zapowiadała się niezwykle zacięta walka. Mariusz i Sławek zaczęli zmagania od 2. miejsca w klasie, ale na OS nr 2 dostali ostrzeżenie.

Mariusz Brylski:

W prawym szybkim zakręcie puściła tylna opona. W tym miejscu był czarny lód i podjęte próby ratowania nic nie dały. Mieliśmy dużo szczęścia, że stała tam grupa kibiców, którzy w błyskawicznym tempie dali radę nas wyciągnąć z rowu, bo straty czasowe mogły być dużo większe. Dziękujemy Wam bardzo!

Ze stratą około 45 sekund zawodnicy spadli na 16. miejsce w klasie SK 3, więc dalsza część zawodów to odrabianie strat. W ten sposób udało się „wdrapać” na 4. miejsce w klasie.

Sławomir Szpot:

Rajd super, bardzo fajne odcinki, szybkie i zarazem bardzo techniczne. Czwarte miejsce jest chyba najmniej lubiane przez sportowców, ale ważne, że uszkodzenia samochodu są niewielkie i szybko uda się reanimować Hondę do kolejnego startu.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry