Kategoria: RO, KJS

BS Rally Team dla młodych

Za nieco ponad tydzień rusza sezon rajdowy na Dolnym Śląsku. Tradycyjnie otwiera go Walimska Zimówka, a wraz z nią swój pierwszy start w ramach projektu „BS Rally Team dla młodych” zaliczy załoga Arkadiusz Idzi / Dominika Samburska (Fiat CC). Członkowie BS Rally Team – Mariusz Brylski i Sławomir Szpot – zdobywcy m.in. tytułów Wicemistrzów Amatorskiego Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej i Drugich Wicemistrzów Tarmac Masters w sezonie 2017 traktują projekt bardzo poważnie.

Mariusz Brylski, koordynator projektu:

Projekt jest bardzo zaawansowany, bo nie dotyczy tylko koleżeńskich rad. Dzięki naszym sponsorom młodej załodze zapewniamy nie tylko wiedzę, ale także kompleksowe przygotowanie samochodu do startu, jego obsługę i organizację całego serwisu. Po naszej stronie są także finanse – BS Rally Team ponosi całkowite koszty związane ze startem załogi biorącej udział projekcie

Sami wiemy, jak na początku rajdowej przygody trudno jest o wszystko: o serwis, auto, wiedzę rajdową i dobrą poradę. Dlatego chcemy się dzielić swoją wiedzą i miłością do motorsportu. Mamy wsparcie sponsorów, dostrzegliśmy młodego i utalentowanego zawodnika, który rozpoczyna swoją przygodę z rajdami i pochodzi z naszego „podwórka”. Zaproponowaliśmy mu więc pomoc, a on chętnie się na nią zgodził.

W garażu BS Rally Team trwają ostatnie przygotowania samochodu do startu, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wybór padł na auto, którym swoje pierwsze kroki stawiało wielu zawodników. Arkadiusz Idzi i Dominika Samburska startować będą Fiatem CC o pojemności 900 ccm.

Sławomir Szpot, koordynator projektu BS Rally Team dla młodych:

To będzie pierwszy start Arka poza KJS-ami. Nikt nie ma oczekiwań, że młody kierowca wsiądzie do nowego auta i będzie osiągał wyniki na podium. Najważniejsze jest osiągnięcie mety i nauka, jaką załoga wyciągnie na zapoznaniu z trasą i podczas samych zawodów. To jest priorytet na cały ten sezon.

Arek Idzi, kierowca:

Nie chcę się napalać. Tutaj też kończy się zabawa, a nabiera to nieco innego kształtu. Nie chcemy zawieść i zmarnować szansy, jaką otrzymaliśmy. Wiem, że mamy kredyt zaufania i możliwość skorzystania z doświadczenia starszych kolegów. To dla nas bardzo ważne.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry